Kršten Leon Tomić

t1
Danas, 26.lipnja, na trinaestu nedjelju kroz godinu, središnju svetu misu u župnoj crkvi, u 10 sati, predslavio je župnik mons.mr.Tomislav Šporčić.

U tijeku mise u zajednicu krštenih primljen je dječak Leon Tomić, od oca Domagoja i majke Kristine, rođ.Marković iz Gornje Dubrave. To je drugo dijete u obitelji Tomić.

Otpjevni psalam "Ti si Gospodine, baština moja" pjevala je Ivana Degoricija.
t3
Župnik je protumačio u svojoj propovijedi današnje Evanđelje po Luki. Krist je zahtjevan. Govori nam da njegovo kraljevstvo trpi silu. No tu „silu“ ili nasilje moramo primijeniti na sebi samima. Naše sklonosti i najopravdanije težnje ne mogu sputati zalaganje za ostvarenje Božjeg djela, jer ono traži posvemašnju slobodu riječi i djela te isključuje svako traženje sigurnosti.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.
t2