Vjenčanje Ivana Rogić i Magdalene Rajković

U subotu, 1. kolovoza 2020. zajedno sa Sv. Misom vjenčali su se zaručnik Ivan Rogić, sin Nikole i Ruže r. Matasić i zaručnica Magdalena Rajković, kći Josipa i Valentine r. Pielić.

Svjedoci su bili Marin Benčić i Ivona Begović.

Pjevanje je predvodila s. Ljubomira Lešić. Sv. Misu i obred vjenačnja predvodio je župnik Tomislav Šporčić.

U homiliji je naglasio više misli o braku i obitelji. Među ostalim je rekao: U Božjoj misli već od samog početka bračni savez je svet i toliko snažan da će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu i njih dvoje bit će jedno tijelo.

Vas dvoje po sakramentu ženidbe postajete jedno srce i jedna duša. Zato evanđelje završava ovim pozivom: Što Bog združi čovjek neka ne rastavlja!  Tri su vrednote koje će biti nosivi dio misterija vaše ljubavi: Prva je nježnost, zatim zahvalnost i velikodušnost, te kao treća i najvažnija je vjernost. O svakoj ovoj vrijednosti potrebno je uvijek na osibiti način govoriti, ali još više prakticirati u životu svakog braka i obitelji.