Krštena Aurora Aleksić

Na 22.nedjelju kroz godinu, 01.rujna, na središnjoj svetoj misi u 11,00 sati krštena je Aurora Aleksić od oca Maria i majke Katice, treće dijete u obitelji. Obred krštenja obavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki, a euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor "Sv.Cecilija" pod vodstvom i za orguljama č.s.Ljubomire Lešić.

Iz današnjeg evanđelja:

Koji se uzvisuje, bit će ponižen, a koji se ponizuje, bit će uzvišen. (Lk 14, 1.7-14) Isus nas ne poziva na moralni i vjerski relativizam nego na novi život. Ponizno služenje i prihvaćanje isključenih je najbolji znak da smo u njemu i s njim postali novi ljudi. I da su nam drugi, a osobito isključeni, braća i poslanje. Odnosno, da smo konačno razumjeli razliku između Starog zavjeta i njegovih pravila i počeli živjeti u Novom zavjetu i u skladu s njegovim pravilima.

(ib)