Kršten Kevin Lončar na XXVI.nedjelju kroz godinu

Dana, 1.listopada, na dvadeset i šestu nedjelju kroz godinu u župnoj crkvi, središnju svetu misu u 11 sati predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.

Na misi u zajednicu krštenih primljen je dječak Kevin Lončar, od oca Denisa i majke Sandre rođ.Jovanović.

Župnik u svojoj homiliji govorio je o osobnoj odgovornosti u spasenju. Naše je spasenje u cijelosti djelo Božje ili nezasluženi Božji dar čovjeku. Međutim, današnja poruka kaže da je spasenje plod naše suradnje i naše slobode. Kaže sv.Augustin: Onaj koji te je stvorio, a da te nije pitao, neće te spasiti, ako ti nećeš. Znak te čovjekove slobode jest njegova sposobnost da se obrati sa zla na dobro, da od zloćestog postane dobari obrnuto, sposobnost da se pokvari, da od dobroga postane opak. Dakle, nitko nije nepopravljivo utvrđen u životu s onim što je proživio. Bog ne kažnajva djecu zbog grijeha njigovih otaca, niti očeve zbog grijeha njihove djece. Svatko ima mogućnost da se spasi, samo ako hoće. Dokaz je za to i oproštenje koje Bog daje i velikodušno onome koji odluči napustiti put zla da bi se obratio njemu svim svojim srcem. Dakle, Bog spasenje nudi svima ljudima. Hoće li to spasenje za nekoga biti djelotvorno ili ne, to ovisi o slobodnom odgovoru svakog čovjeka, a ne o kasti kojoj pripada ili unaprijed stečenim pravima - kazao je propovjednik.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođem s.Ljubomirom Lešić za orguljama.

(ib)