Svečanosti
Na misi je bio posebno svečano jer su u zajenincu krištenih primljene dvije djevojčice SARA Pećarić od oca Zorana i majke Nikoline rođ.Nikšić i DORA Cvitković od oca Borisa i majke Katarine rođ.Ostović.
Na krštenju okupila se mnogobrojna rodbina i prijatelji iz Otočca i Gospića.
Okupila se brojna rodbina obitelji Pezelj iz Gospića a isti su rođaci našeg nekadašnjeg župnika mons.Vlade Pezelja.
Svečanu misu i obred obnove zavjetovanja predvodio je riječki nadbiskup i metropolita mons. dr. Ivan Devčić uz suslavlje dvadesetak svećenika.
Misu i obred vjenčanja predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić.
Jedne i druge vjenčao je mons. Tomislav Šporčić, župnik i generalni vikar
U subotu, 20. svibnja o.g. u župnoj crkvi Presv. Trojstva u Otočcu sakramenat ženidbe slavili su zaručnici: Antonija Marković, kći Ivice i Ivanke r. Rogić iz Otočca i Josip Brkić, sin Luke i Ankice r. Ban iz Pule.
U župnoj crkvi bilo je svečano vjenčanje Milana Šakića, sina ILije i Đurđe r. Ivanović iz Deževca kod Požege i Martine Kraljić, kćerke Stipe Kraljić i Jadranke r. Dujmović iz Otočca
Druga Vazmena nedjelja naziva se još i Bijela Nedjelja iz dva razloga, prvi je taj da su odrasli novokrštenici sudjelovali u misnom slavlju u Vazmenom tjednu u bijeloj krsnoj odjeći te je svečano odlagali na Vazmenu subotu ili na današnji dan, drugi
Običaj su na Uskrsni ponedjeljak posjeti rodbina i prijatelja.
Crkva potpuno ispunjena, puno mladih a i rodbine i prijatelja današnjeg slavlja krštenja male Eve.
Na misi u 11 sati bilo je i krštenje Ivana - sina Daria i Ive Cvitković r. Bukovac.
Zajednica mladih Ivan Pavao II. župe Otočac prošlog je četvrtka skromno proslavila svoj 3. rođendan.
Svjedoci na vjenčanju su bili: Josip Šimić iz Otočca i Vlatka Burić iz Senja. Svečanost vjenčanja i Sv. Mise predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić uz suslavlje vlč. Jure Ladišića.
Moramo znati kakav život imamo, kakav je naš život, kakav je naš kršćanski život. Općenito se, dakle može reći da se ljudi razlikuju ne po boji kože, ne po obrazovanju, ne po svjetonazoru, ne po spolu- jer sve su te razlike nebitne
Kako i priliči za Božićne blagdane naša župna crkva Presvetog Trojstva svečano je uređena.
U zajednicu krštenih primlja je djevojčica Eni Marković i dječak Ivan Tonković.
Uz crkvu je izgraden i novi župni stan. Donji Lapac dosada je bio u sastavu župe Male Gospe u Boričevcu.
U subotu, 17.rujna o. g. u župnoj crkvi Sv. Ilije u SIncu bilo je svečano vjenčanje Ivice Bukovac iz Otočca i Monike Vujičić iz Vrhovina. Vjenčanje je bilo u Sinucu jer Vrhovine spadaju u župu Sinac
"Život nikomu nije dan u potpuni posjed, nego se svima daje samo na upravljanje"
Na blagdan male Gospe, 8. rujna o.g. u župnoj crkvi u Otočcu vjenčali su se Željko Malić i Milena Glavaš.
Dana, 3. rujna o.g.u župnoj crkvi u Otočcu vjenčali su se: zaručnik Karlo Oršanić, sin Karla Oršanića i Josipe r. Radošević iz Otočca, Fortička 22 i zaručnica Maja Zavišić, kći Zdravka i Željke r. Lisac iz Otočca, Kr. Zvonimira 6
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljen dječak Dorijan Tonković. Na krštenju je došlo veći dio prijatelja i rodbine, a i crkva je bila dobro ispunjena vjernicima, uz to prisustvolava je i grupa turista iz Pule koja je u
Isus svojim odgovorom potiče na osobno zalaganje sada: ljudi se trebaju boriti ulaziti na uska vrata koja bi kasnije mogla biti zaključana.