Autobus mladih iz Otočca na susretu SHKM u Dubrovniku
m1
Noćas, 26/27. travnja u 00,30 sati pedesetak mladih iz župe Otočac krenulo je ispred crkve Presvetog Trojstva put Dubrovnika gdje će danas i sutra učestvovati na susretu Hrvatske katoličke mladeži.

Za Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM), zaprimljen je rekordan broj od 31.917 prijava, te je procjena da će, uz mlade Dubrovačke biskupije, u Dubrovniku sudjelovati preko 35.000 sudionika, što će biti najveće okupljanje mladih u odnosu na prethodne susrete, koji se organiziraju od 1996. godine.

S obzirom na dosadašnje susrete većina biskupija prijavila je rekordni broj mladih, koji će sudjelovati na SHKM u Dubrovniku. Najveći broj prijava zaprimljen je iz Zagrebačke nadbiskupije 6525, Đakovačko-osječke nadbiskupije 3728, Splitsko-makarske nadbiskupije 3637, Požeške biskupije 1886, Zadarske nadbiskupije 1758, Sisačke biskupije 1039, Šibenske biskupije 1022, Riječke biskupije 1055, Gospićko-senjske 630 ( 13 autobusa ) dok se iz Mostarske biskupije očekuje 3296 i Vrhbosanske nadbiskupije 1416 mladih.

Ovaj susret ima i međunarodni karakter, jer će na njemu sudjelovati i 524 mladih iz svijeta, a dolaze iz Austrije, Njemačke, Italije, Mađarske, Makedonije, Srbije (Vojvodine), Crne Gore, te Bosne i Hercegovine. Ističemo kako će na ovom susretu sudjelovati čak sto mladih iz Križevačke eparhije, što će u Hrvatskoj biti najveće okupljanje mladih grkokatolika do sada.

Želimo Vas obavijestiti da će na web stranicama ( http://www.mladi-dbk.com ) biti dostupan live streaming za slijedeće točke programa:

-Svečano otvorenje Susreta hrvatske katoličke mladeži danas (u 11:50h)

-Euharistijsko slavlje (u 17:00h)

-Večernji glazbeno-scenski program „Na slobodu pozvani” (od 21:30h)

-Nedjeljna Misa iz katedrale (10:00h)

Streaming će pokrivati 4 kamere te će, ukoliko vrijeme dozvoli, uključivati i zračne kadrove.
m3