Svečanosti
Sv. Misu s vjenčanjem predvodio je župnik T. Šporčić. Svjedoci su bili: Tomislav Jurković i Antonela Kandić. Pjevanje je predvodio zbor VIS Trinitas.
Ovo je do sada ove godine 21. krštenje u župi Presvetog Trojstva u Otočcu.
Na Sv. Misi u 10 sati slavio se i krštenje za treće dijete obitelji Gorana Gomerčić i Rrenate r. Martinčić, a djetetu su dali ime Doris. Kuma na krštenju bila je sestra od majke Renate Kristina
Župnik mons. Šporčić koji je predvodio Sv. misu propovijedao na temelju evanđelja koje danas donosi zgodu u kojoj Isus šalje svoje učenike dva po dva da pođu navješćivati Kraljestvo Božje
Sv. Mise predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić. u homilijama je istaknuo misli koje je sugerirao tekst evanđelja. A središnja rečenica evanđelja je bila ona gdje Isus poziva svoje učenike da idu i oni u osamu i da otpočinu.
Na misi u zajednicu krštenih primljen je dječak TEO PEŠUN, od oca Ivana i majke Sandre.
Tri današnja čitanja kao u nekom diptihu prikazuju dvostruk čovjekov stav pred objavom Božjom, objavom s obzirom na život, onaj neprolazni, puninu zajedništva s njime.
Svjedoci su bili: Zoran Miškulin, iz Senja i Gordana Murgić iz Perušića
Svjedoci su bili: Josip Malčić iz Kutereva i Doris Žužić iz Vrhovina.
U župnoj crkvi u Otočcu bila je svečanost krštenja drugog djeteta Juraja obitelji Tomislava Orešković i Josipe r. Pećarić.
Svačanu sv. Misu i obred vjenčanja predvodio je župnik i dekan otočki mons.mr. Tomislav Šporčić, a koncelebrirali su don Anđelko Kaćunko, župnik kompoljski i preč. Josip Šimatović, župnik i dekan udbinski. Pjevanje je predvodio VIS mladih -
Misu i obred vječanja predvodio je o. Tvrtko Barun, SJ - iz Zagreba. Pjevanje je predvodio VIS mladih "Trinitas" župe Otočac
U subotu, 2.lipnja o.g. u župnoj crkvi u Otočcu proslavili su svoje vjenačnje Tomislav Jurković i Mirela Kostelac
Kumovi su bili Danijel Matasić i Marina Babić. Sv. Misu i obred vjenčanja vodio je mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki.
Dana, 10.ožujka, u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu održan je veličanstven i poseban koncert "O Isuse, izranjeni..." pučka korizmena pjevana baština i pobožnosti Like i Gacke.
Dana, 4.veljače peta je nedjelja kroz godinu, u našoj župnoj crkvi proslavlje je Dan života, s središnju svetu misu u 11 sati služio je mons.Tomislav Šporčić.
Crkva danas slavi zajedno dvojicu mučenika iz prvih stoljeća kršćanstva: Svetog Fabijana i Sebastijana. Crkva ih slavi zajedno, iako se njih dvojica nisu niti poznavali, jer je sveti Fabijan mučen i umro prije nego se sveti Sebastijan rodio
Liturgijski ciklus slavlja božićnog otajstva završava nedjeljom Krštenja Gospodinova kada se spominjemo početka Isusova javnog djelovanje, kako nam to predočava i evanđelist sveti Marko u današnjem evanđeoskom odlomku " Ti si Sin moj, ljubljeni !
Poseban radostan događaj bilo je i krštenje male djevojčiće Mari Sekula, od oca Gorana i majke Jasmine rođ.Žubrinić pa se okupila mnogobrojna rodbina i prijatelji.
Cjelokupni obred duže traje nego li to obično biva Sv. Misa. No, dinamičnosti i lijepo obavljenje kako obreda tako i popratnog tumačenja i posebno homilije svratilo je osobitu pozornost i pobožnost prisutnog naroda.
Svjedoci su bili Hrvoje Smoličić i Petra Radošević. Sv. misu i vjenčanje predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić, a pjevanje je predvodio VIS Trinitas.
U župnoj crkvi u Otočcu proslavili smo vjenčanje zaručnika Antonia Burić, sina Fabijana i Katice r. Podnar te Anemarije Matasić, kćerke Nikole i Viktorije r. Popović. Svjedoci na vjenčanju bili su Hrvoje Marincel i Valentina Jergović.
Kumovi su bili Mirko i Klaudija Rožman. Veliki broj rodbine i prijatelja ispunili su crkvu te pažljvo sudjelovali u slavlju.
Na misi u zajednicu krštenih primljen je dječak Kevin Lončar, od oca Denisa i majke Sandre rođ.Jovanović.