Spomendan Sv. Jurja

U četvrtak, 23. travnja 2020. bio je spomendan Sv. Jurja, mučenika. Dan Sv. Jurja u našem narodu ostao je još uvijek među popularnijim svetačkim danima. Budući on pada u jeku proljetnih dana u prošlosti uz ovaj blagdan vezalli su se razni običaji i događaji. To ime ljudima je još uvijek drago i prihvatljivo.

Naš svećenik, duhovnik i predsjednik Udruge slabovidnih,  vlč. Jure Ladišić, poput svih drugih Juraja slavio je svoj imendan. Zbog iznimne situacije s koronavirusom on je to proslavio u užem krugu svojih suradnika i prijatelja. A sudjelovali su svećenici: župnik i dekan otočki mons. T. Šporčić i župnik kompoljski don Anđelko Kaćunko.

Čestitamo slavljeniku vlč. Juri kojem ujedno zahvaljujemo za pomoć i suradnju kako u Otočcu tako i u okolnim župama.