Kršten Luka Marković na XXI.nedjelju kroz godinu

Dana, 27.kolovoza, 21.nedjelja je kroz godinu. Središnju svetu misu u 11 sati služio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan. Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljen dječak Luka Marković, sin Hrvoja i Maje rođ.Pezelj. Okupila se brojna rodbina obitelji Pezelj iz Gospića a isti su rođaci našeg nekadašnjeg župnika mons.Vlade Pezelja.

U svojoj homiliji župnik je kazao kako i danas mnogi svoje mišljenje zasnivaju na onome što drugi kažu: novine, televizija, radio, susjedi, rodbina, prijatelji.. Jednostavnije je "kao ovca" prihvatiti tuđe mišljenje, nego mućnuti svojom glavom i stvoriti vlastito mišljenje. Lako je nekritičko usvajanje tuđeg ( posebno krivog) mišljenja lako se da uočiti i među nama kršćanima, o svim temama pa i o Crkvi. " Svećenike plaća država, svećenici ništa ne rade, crkva se miješa u politiku, crkva zgrće silno bogatstvo, a za sirotinju ne mari, Crkva je protiv napredka i znanosti...Te i mnoge slične predrasude, servisirane od strane medija, mogu se čuti i iz usta mnogih katolika. Pisalo je u novinama, rekli su na dnevniku, radio je javio, piše se po Facebuku, svi tako kažu, rekao mi je prijatelj koji je to negdje pročitao, ali je sigurno istina...Isus nije dopustio da apostoli ponavljaju tuđa mišljenja ( ispravna ili kriva, svejedno), tuđe zablude, predrasude i neistine, tražio je da zauzmu stav, da formiraju svoje vlastito mišljenje o njemu. Isključi TV i uključi mozak.Eh, kad bi smo mi kršćani više razmišljali svojom glavom , kad bismo bolje slušali, više pamtili i bolje se bavili upoznavanjem svoje vjere i Crkve, ne bismo nasjedali na kojekakve predrasude pa i zlonamjerne dezinformacije, ne bismo vjerovali svemu što se priča i piše, više bismo štitili ugled Crkve i svojih svećenika pred nevjernicima i zlonamjernicima - kazao je mons.Tomislav.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić za orguljama.

(ib)