Predstavljeni novi članovi Župnog pastoralnog vijeća

Petog dana priprave za proslavu Sv.Fabijana i Sebastijana, u četvrtak 19.siječnja u 18 sati služena je svečana sveta misa a predvoditelj je bio naš župnik i dekan mons.Tomislav Šporčić, a suslavitelji su bili vlč.Mario Vazgeč župnik iz Krasna i Kutereva, te don Jure Ladišić svećenik u miru i pastoralni suradnik za slijepe i slabovidne.

Na večernju svetu misu posebno su bili pozvani župljani iz Kutereva i Krasna, te Donjeg i Gornjeg Kosinja, kao i svi župni suradnici, čitači, ministranti, članovi molitvenih zajednica, pjevači sva tri zbora koji djeluju u našoj župi i to dječji zbor "Anđeli" koji redovito pjeva nedjeljom u 9 sati, mješoviti crkveni zbor "Sv.Cecilija" koji pjeva u 11 sati i Vokalno-instrumentalni sastav mladih "Trinitas" koji redovito pjeva na večernjoj misi u 18 sati.

U svojoj propovjedi mons.Šporčić je kazao kako moramo prihvatiti život kakav nam se nudi i po njemu živjeti. Moramo znati kakav život imamo, kakav je naš život, kakav je naš kršćanski život. Općenito se, dakle može reći da se ljudi razlikuju ne po boji kože, ne po obrazovanju, ne po svjetonazoru, ne po spolu- jer sve su te razlike nebitne - nego po duši, po srcu, po otvorenosti svog bića. Ljudi se razlikuju po tome koliko netko može vjerovati u dobrotu, ljubav, istinu, pravdu i prihvatiti bez okolišanja i sustezanja, bez dvojbe i računice - kazao je propovjednik.

Pod svetom misom izmjenjivali su se sva tri zbora sa svojim pjevanjem.

Na kraju mise župnik je pročitao i novi sastav župnog pastoralnog vijeća koji su izabrani, koji su imenovani od strane župnika i koji ulaze u ŽPV po službi jer su članovi Biskupijskog pastoralnog vijeća. Većina od njih bila je na večernjoj misi pa su i predstavljeni narodu - vjernicima.

Izabrani su od naroda:

Ivan Gomerčić, Nikola Dasović, Josip Jerbić, Kate Bićanić ( za Dabar), Valerija Dasović, Petra Lokas-Orešković, Ivan Vidmar, Nikola Grčević, Mario Kostelac, Verica Cvitković, Manja Kostelac-Gomerčić i Josip Rogić.

Imenovani od Župnika:

Tina Košćak, Ankica Žužić, Hrvoje Šporčić i Lucija Bukovac

Po službi - članovi Biskupijskog pastoralnog vijeća:

Č.s. Ljubomira Lešić, Mateja Posavi i Ivan Bižanović

Župnik je odabrao i suradnike za razna pitanja i potrebe i to: Ivica Begović, Ivan Antunović, Vlade Draženović, Ante Pervan, Marijan Kranjčević, Šemsa Zoričić i Kristina Sigurnjak.

Župno pastoralno vijeće ( ŽPV) je župnikovo savjetodavno  i djelatno tijelo koje proučava, planira, usklađuje, priprema i provjerava izvođenje pastoralnog rada u župi. ŽPV je potrebno da bi župna zajednica mogla vršiti svoje pastoralne zadatke. Ono predstavlja i izražava jedinstvo u različitosti karizmi, službi i staleža u župi. Potiče i omogućuje suodgovornost u sudjelovanju svih vjernika u pastoralnom radu u župi na području naviještanja, bogoslužja i dobrotvornosti, te time povezuje djelovanje svećenika i laika. ŽPV je znak i sredstvo Crkve, koja se poima kao zajednica vjernika. Ono je mjesto crkvene suodgovornosti, oblik vidljivosti i crkvenoga očitovanja.

/ ib /