Krštene Karla i Tonka Sušić na XXIII.nedjelju kroz godinu

Na 23.nedjelju kroz godinu, 10.rujna u župnoj crkvi, u 11 sati na središnjoj svetoj misi koju je predvodio i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik u zajednicu krštenih primljene su blizanke djevojčice Karla i Tonka Sušić, od oca Krešimira i majke Ivane rođ.Balen. Na krštenju okupila se mnogobrojna rodbina i prijatelji iz Otočca i Gospića.

U svojoj homilijo župnik je protumačio današnje Evanđelje po Mateju "Ako te posluša, stekao si brata". Kad bi bračni drugovi stalno prakticirali da njihov ukor bude iskren, s puno poštovanja, nadahnut na Evanđelju, mnogi bi odmah u začetku presjeći one okove zlovolje , hladnokrvnosti i osvećivanja, koji tako često završavaju kao zidovi koji dijele, rastavljaju i osuše najbolje brakove. Bratski ukor morao bi biti sredstvo da ostane na snazi i uvijek se obnavlja i živi dijalog i povjerenje i međusobna ljubav. I zbilja, kad vidimo da nas drugi cijene kao one koji su spremni prihvatiti primjedbu i opomenu, to nam ulijeva snagu i povjerenje, a tako, u isti mah, postane bolji i zreliji i onaj koji primjedbu daje i onaj koji ju prihvaća. Stoga se danas na Crkvu primjenjuje riječ Božja rečena proroku, a koju smo čuli: " I tebe sam, sine čovječi, postavio za stražara; kad čuješ riječ iz mojih usta, opomeni ih u moje ime". Stoga Crkva ne može šutjeti , makar bi to mnogi htjeli. Upozoravamo na grijehe, na nered, bilo u društvenom bilo u osobnom životu, dio je to njezinih bitnih zadataka, i nikakvo zastrašivanje ne može je i ne smije spriječiti. Od njemih stražara nema nikakve koristi ni Bogu ni ljudima - kazao je mons.Šporčić.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić za orguljama.

(ib)

332038