Svetkovina Krista Kralja - kršten Ivan Jergović
m1
Danas je posljednja nedjelja crkvene godine, svetkovina Krista Kralja svega stvorenoga kojom završava ova sveta Godina vjere. Svetkovina Krista Kralja pada uvijek u posljednju nedjelju liturgijske (crkvene) godine (tj. koncem studenoga, pred sam početak došašća ili advenata). Odabrano mjesto u kalendaru (završetak crkvene godine!) želi vjernika podsjetiti da je Krist i njegovo nebesko kraljevstvo cilj vjerničkog zemaljskog putovanja.

Središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, otočki dekan i župnik u suslavlju s vlč.Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.
m2
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primlje Ivan Jergović, sin Mile i Željke rođ.Bobić iz Otočca ( Dubrave ).

U svojim razmišljanjima župnik je kazao da Prijestolje Krista Kralja, prema današnjem evanđelju, jest dragovoljno prihvaćeni križ. Svojim je križem Krist prekrižio svaku namjeru stvaranja ovozemaljskog sistema vlasti. U isto je vrijeme odgovorio dubokoj čežnji svakoga čovjeka za kraljevskim prijestoljem slobode i suvereno-sti vlastite osobe. Pokazao je da se put do toga ne krči oružjem i ne vodi preko ljudskih leševa. Potencijal za postizanje toga cilja svatko nosi u sebi. To je ljubav stavljena u službu Bogu i bližnjemu. Ova svetkovina na kraju crkvene godine upozorava nas na drugi Kristov dolazak kad će na kraju vremena nastupiti punina toga kraljevstva. No za njega se opredjeljujemo već sada i već sada trebamo živjeti u njegovu duhu. Kršćanske bi zajedni-ce morale biti mjesta gdje se njeguje, oprobava i doživljava predokus toga kraljevstva.
m3
( okupljeni puk u crkvi )
m4
( Crkveni zbor za vrijeme liturgije )
m5
( prof.Branka Bernardi - orguljašica )
m6
( Krštenje Ivan Jergović )

Iduće nedjelje je referendum za brak i obitelj. Svakom vjerniku je jasno što Bog želi – na referendumu zaokružite „Za“ obitelj. Oni koji su protiv, protive se Bogu.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor pod vodstvom s.Ljubomire Lešić a za orguljama bila je prof:branka Bernardi.