Važno je s malenim koracima i redovnim učenjem kvalitetno rasti na intelektualnom i duhovnom području i tako ostvariti svoj životni cilj. Potrebno je ustrajati u školskim obvezama ali i u onima izvan škole. Želimo neka svi đaci budu plodno tlo i u
Na misi u zajednicu krštenih primljen je dječak Borna Laškarin, sin Josipa i Sanje rođ.Veličan.
Od ponedjeljka, 28. do četvrtka, 31. kolovoza o. g. na Svetištu Majke Božje Krasnarske održane su duhovne vježbe za svećenike Gospićko-senjske biskupije i Riječke nadbiskupije.
Iduće nedjelje vlč. Kekić će prvi put imati Sv. Mise u preuzetim župama, a tako će i vlč. Stanko prvi put imati sv. Mise u župi Cetingrad koju je primio od dosadašnjeg župnika mons. Marijana Ožure, koji je umirovljen.
Primopredaji su prisustvovali dosadašnji župnik vlč. Mario Vazgeč, koji je imenovan župnikom župe Navještenja Bl. Dj. Marije u Gospiću i novoimenovani župnik preč. Stipe Zeba, koji se prošle nedjelje oprostio od župe Sv. Jurja u Korenici.
Blagoslovu obnovljenog križa (raspela) na raskršću u Poljicima prethodio je obred pobožnosti križnog puta u kapeli Bezgrešnog začeća BDM na Poljicima koji je, kao i obred blagoslova, vodio mons. mr. Tomislav Šporčić, biskupijski vikar i otočki
Marijo, ti si naša radost i uzrok našeg ponosa. Radujemo se zbog tebe koja si puna milosti, jer si postala uzorom, majkom i učiteljicom svima u svijetu, do konca svjetske povijesti, koji žele stupati putem pravednosti, putem istinitim, putem mira i pr
Dan uoči Vleike Gospe na Krasnu bilo je lijepo i svečano. U 18,00 sati počelo je ispovjedanje gdje je bilo na raspolaganju 15-najstak svećenika, poslije u 19,00 sati započeo je križni put kojeg je predvodio preč.dr.Richard Pavlić
Dana, 13.kolovoza, na 19.nedjelju hroz godinu središnju svetu misu predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki.
Prošle nedjelje, 6. kolovoza kad se je slavio blagdan Kristova preobraženja Sv. Mise u župnoj crkvi predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić.
Jutros je u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu održana sveta Misa na blagdan Gospe Snježne, ali i Misa za domovinu povodom Dana pobjede, Dana hrvatskih branitelja i Dana domovinske zahvalnosti.
Na kraju svete mise župnik je podijelio svoj zbornik - knjigu "poziv, poslanje i služenje" pedeset godina svećeništva generalima Mledenu Markaču, Marku Lukiću, Siniši Jurkoviću, Josipu Luciću, načelniku PU ličko-sensjke Anti Podnaru, majci pogi
Na Misi u 10 sati imali smo i krštenje djeteta Dore, prvorođene kćeri Ivana Abramovića i Marie r. Ladišić. A kuma je bila Ana Banić. Čestitamo roditeljima i rodbini i molimo i za to novorođenče i novog člana naše župne zajednice.
Posebno svečano proslavljena je Karmenica u Kuterevu - mons. Tomislav Šporčić dekan otočki i generalni vikar biskupije proslavio je svoj zlatomisnički jubilej, 50 godina svećeništa i "mlade maše" u rodnom Kuterevu.
Povodom zlatomisničkog jubileja otočkog župnika mons. mr. Tomislava Šporčića, odnosno 50 godina njegova svećeništva, jučer je u crkvi Presvetoga Trojstva u Otočcu nakon 'zlatne maše' predstavljen zbornik
U crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, 15. srpnja mons.mr.Tomislav Šporčić proslavio je zlatnu misu.
Jučerašnji zadnji dan priprave za današnju proslavu zlatomisničkog jubileja mons. Tomislava Šporčića započeo je pobožnošću križnog puta na Fortici koju je i vodio zlatomisnik, a završio darivanjima poslije mise i druženjem pred crkvom Presve
Nakon mise, a to će biti u 11 uri, također u crkvi Presvetog Trojstva, bit će javno predstavljen zbornik radova, posvećen msgr. Šporčiću pod nazivom „Poziv, poslanje i služenje“.
Drugog dana priprave za proslavu zlatomisničkog jubileja našeg župnika mons. Tomislava Šporčića, u četvrtak, 13. srpnja 2017., misu i euharistijsko klanjanje u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je don Goran Antunović
U srijedu, 12. srpnja o. g. u župnoj crkvi u Otočcu zapoečli smo s trodnevnom duhovnom pripremom za slavlje Zlatomisničkog jubileja našeg župnika, dekana i generalnog vikara mons. mr.Tomislava Šporčića.
O druge polovice lipnja i tijekom srpnja o. g. u župnoj crkvi Gospe Karmelske u Kuterevu izvode se opsežni radovi. Ovih dana privode se kraju.
Na misi u 10 sati bila je i svečanost kjrštenja dvoje djece. Kristio je Lanu, prvo dijete Steve Vlaisavljević i Ivane r. Orešković te Marcelu, drugo dijete Alena Dasović i Kristine r. Gomerčić.
Ljetno vrijeme mnogu djecu odvedu na raličite strane njihovi roditelji pa se je teže okupiti.
Dekretima gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića izvršena su sljedeća imenovanja, razrješenja i premještaji svećenika u Gospićko-senjskoj biskupiji.