U župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, danas 15.lipnja, na Tijelovo središnje misno slavlje u 10.00 sati predvodio je mons. mr. Tomislav Šporčić, generalni vikar Gospićko-senjske biskupije, dekan i otočki župnik, u suslavlju s don Jurom Ladi
Na Bogoslužju su prisustvovali svi od I.- VIII. razreda sa svojim razrednicima i drugim nastavnicima predvođeni ravnateljicom Anom Marijom Cvitković.
Primanjem sakramenta Svete potvrde 37 ovogodišnjih otočkih krizmanika primilo je puninu Duha Svetoga. Sakrament Svete Potvrde ili Krizme je sakrament kojim krizmanik ulazi u „svijet odraslih“ u vjeri.
Prvopričesnici krenili su u procesiji od Pastoralnog centra do župne crkve. Kako i doliči sjeli su u prezbiterij svetišta, na desnu stranu djevojčice a na lijevu dječaci.
Po završetku pjesme zamolili smo manju grupu da ih pitamo od kuda su kada tako lijepo pijevaju. Ljubazna gospođa kaže mi smo iz župe Marije Pomoćnice iz Zagreba sa Knežije
Radosno su na svoj način razgovarali i zaželjeli jedini drugima laku noć i doviđenja, a Koreanci su bili jako zahvalni župniku što je otvorio crkvu
Na prvoj i drugoj misi župnik Šporčić govorio je ana temu današnjeg evanđelja.
Druga dva sata govrila je dr. Marija Pinezić, profesorica na Bogoslovnom fakultetu u Rijeci. Ona je govorila o moralnim pitanjima.
Predavanje na temu 'Vjerska trpeljivost i netrpeljivost u medijima' održao je predavač prof. dr. Jerko Valković, pročelnik Odjela za komunikologiju na HKS
Svećenici raspravljali o temi nove pastoralne godine, odlučivši da će biti posvećena obitelji te je iznesen prijedlog da se osnuje i biskupijski Ured za obitelj
U samostanu ih je primila č.s. Ljubomira. Sestre su se vraćale iz Drežnik Grada gdje su sudjelovale na sprovodu rođene sestre od s. Felicite Špehar
Dana, 21.svibnja šesta je vazmena nedjalja. Središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar, dekan i župnik otočki.
Dana, 20.svibnja ( subota) grupa od 40-tak profesora Srednje škole u Biogradu n/m s ravnateljem prof. Ivicom Kerom posjetili su Kuterevo, Otočac, Gačanski park hrvatske memorije, župnu Crkvu, Muzej Gacke, siranu Runolist...
Crkva ispunja do posljednjeg mjesta, velika radost jer nako dužeg vremena u našoj Župi četiri krštenja pod jednom svetom misom.
U rodnoj kući u Dabru slavio je svoj 70-ti rođendan župljanin Jure Klišanić u društvu svoje djece i njihovih obitelji te u društvu ženine rodbine Marije te s njezinim bratom fra o. Brankom Mijićem koji je pripadnik redovničke zajednice franjev
U našu Župu i župnu crkvu pohodili su mladi hodočasnici iz Pule predvođeni časnim sestrama milosrdnicama koje imaju svoju samostansku kuću u Rabarovoj ulici u Puli, a djeluju u Pulskoj bolnici.
U ponedjeljak, 8. svibnja, održan je u pastoralnoj dvorani "Ante Gotovina" u Križpolju redoviti mjesečni radni susret svećenika Otočkoga dekanata.
Sjećam se trenutka sa Susreta hrvatske katoličke mladeži u Dubrovniku 2014. godine kada je na velikom ekranu, na kojem se prenosila misa, zabljesnuo natpis „Vukovar 2017.“.
Od jutros se društvene stranice pune novim snimkama i fotografijama SHKM u Vukovaru, sve intenzivnije kako dan odmiče.
Krenuli smo iz Otočca 29. travnja 2017. godine u 7 sati, a stigli smo oko 14 sati u Ivankovo gdje su nas čekale obitelji kod kojih smo bili smješteni.
Toliko mladih iz različitih župa, svi zajedno okupljeni kako bi živjeli vjeru.
Drugi put sam sudjelovala na Susretu hrvatske katoličke mladeži, prvi put prije tri godine u Dubrovniku i sada u Vukovaru.
Nastavljamo sa svjedočanstvima mladih o Susretu Hrvatske katoličke mladeži proteklog vikenda u Vukovaru.
Mladi Otočkoga dekanata (i Zajednice mladih Ivan Pavao II.) susreli su se s nadbiskupom Hranićem tijekom koncerta kod dvorca Eltz u Vukovaru i ovjekovječili taj susret fotografijom.