Europa u 19.stoljeću bila poprište raznih duhovnih gibanja, političkih i socijalnih problema u društvu, kao i revolucionarnih pokreta koji su bili usmjereni protiv Crkve. Racionalizam u svom oholom uzdizanju pokušavao je srušiti Crkvu i njezin nauk,
Uz redovitu molitvu blagoslova župnik je molio i za ustrajnost u vršenju pastirske službe svećenika u župi.
U svojoj homiliji mons.Jurišić kazao kako čovjek nije samo meso i tijelo, nego je nešto više od toga; mi u svom tijelu nosimo i besmrtnu dušu koju nam je Bog dao.
Sveta tri kralja zazivaju se kod grmljavine, a zaštitnici su hodočasnika, putnika, oboljelih od epilepsije, krznara, motorista, proizvođača igraćih karata, pilara i trgovačkih putnika.
Na Staru Godinu - Silvestrovo u našoj je crkvi Presvetog Trojstva slavljena sveta misa zahvalnica u 19 sati.
Prvi dan po Božiću Crkva slavi Svetog Stjepana Prvomučenika. Ova dva blagdana su usko povezana. Središnja sveta misa u 11 sati bila je u župnoj crkvi a predvodio ju je mons.Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki.
Godišnjak župa Otočkoga dekanata Vrilo 2018. još je prošlog petka dopremila Tiskara Ogulin kako bi za božićne blagdane, kao i svih prijašnjih godina, na svim misama tijekom božićnih blagdana vjernici mogli uzeti svoj primjerak.
Slavimo svetkovinu Gospodnjeg rođenja – Božića, koji je obilježen brojnim običajima, velikim dekorom, koji možemo reći, sam po sebi govori o kako se velikom slavlju radi.
Svečanu misu Polnoćku u svetoj božićnoj noći s početkom u 23 sata, u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki .
Danas, 24.prosinca, četvrta je nedjelja došašća, ujedno je i Badnjak. Središnja sveta misa bila je u 11 sati a služio ju je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
U Pastoralnom centru župe Otočac potkraj prošlog tjedna održan je susret povjerenika za obitelj.
Vjernici Otočca se pozivaju da u tijeku današenjeg, a posebno sutra, 22. 12. o. g. u 17 sati, kad bude božićna ispovijed, donesu sa sobom lampione koje će upaliti na Betlehemskom svjetlu i ponijeti svojim kućama
Vjernici su unatoč hladnoći, strpljivo čekali na red (bilo je veći broj) te pažljivo sudjelovali u Bogoslužju.
Na misi su svi sudjelovali pjevajući adventske pjesme i pobožno odgovarali i molili.
Danas, 17.prosinca treća je nedjelja došašća i nedjelja Caritasa kada sva prikupljena mislostinja u Crkvi de za potrebe Caritasa. Središnju svetu misu u 11 sati predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
Veći broj okupljenih građana na paljenju adventske svijeće iskazuje primjer zajedništa, jakosti, vjere i kulture te moći ovoga kraja.
Danas, 10.prosinca druga je nedjelja došašća - adventa, središnja sveta misa u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu bila je u 11 sati, a predslavio ju je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
Na Svetkovinu Bezgrešnog začeća Bl. Dj. Marije u Svetištu Majke Božje od čudesa mons. T. Šporčić predvodio je Misu zahvalnicu povodom 50. godišnjice misništva uz koncelebraciju župnika Oštarskog vlč. Ante Luketića i vlč. Jure Ladišića
U petak, na blagdan Bezgrešnog zaćeča BDM, 8. prosinca o.g. osim Sv. Misa u 6,15 u župnoj crkvi i 11 u Bl. Dj. Marije u Poljicima ima se mogućnost poći u Svetište Majke Božje od čudesa u Oštarijama gdje je Sv.
Danas, 05. prosinca 2017. u župnoj crkvi bila je redovita Sv. Misa - zornica u 6,15 sati. Lijepo je vidjeti veći broj vjernika koji dolaze i prije mise u većem dijelu, mole krunicu čekajući početak mise ili se neki ispovijedaju.
Večeras već tradicionalno u Otočcu nakon večernje svete mise u 19,00 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva zapaljenja prva svijeća na adventskom vijencu na središnjem trgu. Svijeću je zapalio uz prigodni molitvu mons.mr.Tomislav Šporčić
Danas, 3.prosinca, prva je nedjelja došašća. Središnja sveta misa kao i svake nedjelje bila je u 11 sati, a predvodio ju je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
Ovo je posljednja nedjelja ove crkveno-liturgijske godine.