U noći od 23. na 24. listopada o.g. jaki vjetaru u Dabru digao je i prevrnuo bakreni krov na crkvi te polovicu južne strane ostalo bez krova.
Posebno raduje da se profesori u tom vidu angažiraju i vode učenike da se na konkretnom mjestu uopoznavaju s likovima naše povijesti
Hodočasnici iz Koreje sa svojim svećenikom vlč. Alfonzom u župnoj crkvi u Otočcu slavili su Sv. Misu
U nedjelju, 22. listopada 2017. u 19 sati mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki predvodio je Euharistijsko - zahvalno bogoslužje u Senjskoj katedrali.
Danas je i misijska nedjelja pa sva prikupljena milostinja ide za Misije, a u posjeti su nam i dva člana zajednice “Mondo nuovo” iz Kistanja kod Šibenika, Jurica koje je već bio kod nas 2014.godine i Đordano koji je prvi puta.
Na početku svečanosti ravnatelj prof. Ivan Vidmar pozdravio je sve prisutne a posebno župnika i dekana mons. Tomislava Šporčića.
U ponedjelja, 16. listopada 2017. u župnom stanu župe Bl. Dj. Marije od Svete Krunice u Ličkom Lešću održan je redoviti Dekanatski sastanak svećenika Otočkog dekanata.
Dana, 15.listopada središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi u 11 sati na 28.nedjelju kroz godinu predvodio je mons.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
U nedjelju, 8. listopada 2017. u 17 sati župnik otočki mons. Tomislav Šporčić predvodio je župnu Sv. Misu za župljane župe Presvetog Trojstva u Plešcima
U nedjelju, 8. listopada 2017. Sv. Mise u 9 i 11 sati služio je i propovijedao župnik T. Šporčić. Homiju je izrekao na temu Gospodara i Vinograda o kojem Isus govori i današnjoj nedjelji.
Dana, 3. listopada u Biskupskom ordinarijatu u Gospiću održana je jesenska sjednica Prezbiterskog vijeća Gospićko-senjske biskupije
U utorak, 26. ov. mj. u župnoj crkvi Uznesenja Bl. Dj. Marije (Asumti) u Rijeci bilo je predstavljanje knjige: Majka Marija Krucifiksa Kozulić u Risiki (otok Krk) od autorice s. Dobroslave Mlakić, postulatorice za progrlašenje blaženom Marije Kruci
Dana, 29. ov. mj. u župnoj crkvi u Dabru proslavljen je zaštitnik župe Dabar Sv. Mihovil.
U nedjelju, 24. rujna u večernjim satima u župnu crkvu u Otočcu naišao je vlč. Josip Šimatović, župnik i dekan na Udbini zajedno s grupom svojih vjernika.
Sv. Mise jučerašnje nedjelje koja se proslavljala kao katehetsko-vjeronaučna u čitavoj našoj biskupiji u našoj župnoj crkvi je jedna od svečanijih.
Budući da je u nedjelju, 24. rujna, službeni početak vjeronaučne godine, naš biskup Zdenko uputio je za taj događaj svoju Poruku.
Ma kakova magla, ma kakova rosa, niš njimi ne smeta, kad narod naprne da gre na izlet, unda gre. Tako i jutroske, edva da se magla digla, ja kroz grad na kafu, kad ono vrpa naroda oko crikve.
U ovoj godini ćemo posebnu pastoralnu pozornost posvestiti obitelji. Obitelj je u krizi, a ona se ugrožava s mnogo strana.
Od svećenika Gospićko-senjske biskupije na Seminaru su sudjelovali: preč.Nikola Turkalj i vlč.Mišel Grgurić iz Gospića, vlč.Andrija Kekić iz Sinca i mons.Tomislav Šporčić iz Otočca
Zajednička sjednica članova Vijeća HBK za život i obitelj s nad/biskupijskim povjerenicima za pastoral braka i obitelji održana je u utorak 12. rujna u zgradi Hrvatske biskupske konferencije u Zagrebu. Sjednici je predsjedao dubrovački biskup mons.
ekretima gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića izvršena su sljedeća razrješenja i imenovanja u Gospićko-senjskoj biskupiji:
Tridesetak vjernika okupilo se na današnjoj pobožnosti križnoga puta na Fortici te na misi u kapeli Majke Božje od Sedam Žalosti. U čitanjima uz postaje križnoga puta izmjenjivali su se Mirjana Dasović i Milan Gomerčić, a misu u kapeli na Kalvar
Sedmorica svećenika koji su tijekom ove godine proslavili velike jubileje svećeništva, okupili su se u četvrtak 14. rujna na zajedničkom euharistijskom slavlju u riječkoj katedrali sv. Vida kojega je predvodio riječki nadbiskup mons. dr. Ivan Devč
Na današnji dan 15.rujna 1991.godine, na blagdan Gospe Žalosne, granatirana je župna crkva Presvetog Trojstva u Otočcu od strane JNA iz vojarne sa Luke.