Tečaj vjere - započeo novi krug
b1
Upravo kako je najavljeno na GlasuGacke.hr u subotu 8. studenoga (na blagdan Bl. Gracije Kotorskoga) započeo je u 9 sati u velikoj dvorani župnoga pastoralnog centra u Otočcu novi ciklus predavanja Tečaja vjere, koji se u pet subota održava do svibnja sljedeće godine.

Na početku radnog susreta sve je sudionike, kojih se okupilo gotovo pedeset (!), s radošću pozdravio organizator mons. Tomislav Šporčić, otočki župnik i dekan, te je s nekoliko uvodnih riječi opisao sam Tečaj, pozdravivši također biskupa mons. dr. Milu Bogovića i mons. mr. Tomislava Rogića, udbinskog župnika i dekana, kao prve predavače.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Biskup je održao dva uvodna predavanja o crkvenim saborima, s posebnim naglaskom na Drugi vatikanski, te o laičkom apostolatu. A predavanje mons. Rogića je prva od četiri teme Tečaja - prema Katekizmu Katoličke Crkve (Vjerovanje, liturgija, moral, molitva) - Što vjerujemo?
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
A. Kaćunko