Blagdan Isusova Krštenja posloavili smo danas svetim misama u 9 i 11 sati u župnoj crkvi.
Ima sigurno puno raznih događanja koje bi valjalo spomenuti, a to možemo učiniti i kroz druge prilike.
Misu zahvalnicu, u 18 sati, na Silvestrovo 31.prosinca, na svršetku ove kalendarske godine u župnoj crkvi predvodio je i propovijedao mons.Tomislav Šporčić u zajedništvu s don Jurom Ladišićem. Poslužitelj oltara bio je sjemeništarac Kristijan P
Na ovogodišnji Božić, 25.prosinca župnik mons. Tomislav Šporčić bio je pozvan na ručak kod časnih sestara u Samostan sestara Presvetog Srca Isusova u Otočcu.
Na drugi dan Božića, blagdan sv. Stjepana Prvomučenika, gospićko-senjski biskup mons.mr.Zdenko Križić predvodio je euharistijsko slavlje u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu.
Krajem godine, prije Božića iz tiska izišao je godišnjak župa Otočkog dekanata Vrilo. List uređuje te je glavi urednik mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki te generalni vikar Gospićko-senjske biskupije uz brojne suradnike.
Svetkovina Božića – Gospodinova otajstvenog dolaska, svečano je proslavljena u subotu 24. prosinca u otočkoj župnoj crkvi Presvetog Trojstva misom polnoćkom koju je, u prepunoj crkvi predvodio mons.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije. d
Ovo je moja prva proslava, zajedno s vama, ovoga, ako ne najvećeg, onda mnogima najdražega kršćanskoga blagdana: Isusova rođenja. Utjelovljena Božja Riječ je postala čovjekom, ušla u našu povijest s našim ljudskim licem, nama u svemu slična os
Upravo ta četvrta svijeća pali se danas i potpuno paljenje svijeća u advnetskom vijencu znak je da je Božić uskoro sa nama.
Danas, 18.prosinca proslavili smo četvrtu nedjelju došašća. Svete mise u župnoj crkvi u 9 i 11 sati predvodio je i propovijedao župnik i dekan mons.mr.Tomislav Šporčić.
Riječi molitve i blagoslova sajma obavio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar, dekan i otočki župnik
U prvom dijelu susreta bilo je Pokorničko bogoslužje i osobno ispovijedanje svećenika.- Pokorničko bogoslužje predvodio je don Goran Antunović, župnik župe Majke Crkve u Mukinjama (Plitvice).
Treća je svijeća pastirska, a postupno paljenje svijeća označava sve veće približavanje Božića. Njena temeljna poruka je „Gaudete!“ – radujte se.
Danas, 11.prosinca na III.nedjelju došašća središnju svetu misu u župnoj crkvi predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki.
Druga svijeća na adventskom vijencu, svijeća Betlehema, simbolizira Kristove jaslice i predstavlja ljubav.
Obratite se, jer približilo se kraljevstvo nebesko! - govori Ivan Krstitelj.
Danas u 9 sati sv. Misu u župnoj crkvi u Otočcu predvodio je župnik i dekan otočki mons. Tomislav Šporčić.
Dana, 3. prosinca u Pastoralnom centru u Otočcu održana su predavanja Tečaja vjere za teološku kulturu laika.
Početkom Došašća, biskup gospićko-senjski, mons.mr. Zdenko Križić, uputio je Božićnu poslanicu: "svima vama, dragi vjernici, dragi svećenici, redovnici i redovnice, bogoslovi i sjemeništarci, katehete i katehistice, djelatnici Caritasa i župn
Danas misu u 6,15 sati predvodio je naš župnik mons.mr.Tomislav Šporčić ( koji je bio kraće odsutan i u bolnici ), a suslavitelji su bili don Anđelko Kaćunko i don Jure Ladićić.
Andrija bio učenik Ivana Krstitelja i prvi je pošao za Isusom: doveo je i brata Petra – to je opisao Sv. Ivan: Našli smo Mesiju, Pomazanika…!
S početkom Došašća (ili Adventa, kako to danas moderno zvuči) mijenja je redoslijed održavanja bogoslužja u crkvama. Naime, prestaju se održavati 'večernjice', a započinju 'zornice'. I tako sve do samoga Božića.
Nakon večernje svete mise u 19 sati, pred mnoštvom Otočana, nekoliko prigodnih adventskih pjesama izveli su članovi crkvenog zbora VIS "Trinitas"
Vlč.Miličević pozvao je vjernike da dolaze na mise zornice svaki dan u 6:15 kako bi bolje svoje srce pripravili za Božić. Tko propušta zornice, Božić je tužniji - zakazo je vlč.Marinko.
Zbog narušenog zdravlja otočkog župnika i dekana, mons. Tomislava Šporčića, dana 23. studenoga 2016. (ur. br. 228/2016.) biskup Zdenko Križić, imenovao je don Anđelka Kaćunka privremenim upraviteljem župe Otočac.