Svetkovina Sv.Petra i Pavla

Danas, 29.lipnja, na svetkovinu sv.Petra i Pavla sveta Misa služena je u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u 9,00 sati. Predvoditelj misnog slavlja bio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

U svom nagovoru propovjednik je kazao: Apostoli Petar i Pavao bili su jednostavni ljudi poput nas danas. Petar je bio ribar, a Pavao visoko naobraženi teolog. Obojica su bih vjernici židovske vjere, ah bez nekog iskustva vjere, stoga obični, svagdašnji ljudi.

Predslovlje, koje je vlastito, divno ističe različnost ove dvojice svjedoka Kristovih koji su obogatili Crkvu svojim djelovanjem: "Petar je prvi u ispovijedanju vjere, a Pavao i u tumačenju njezinih dubina. Petar je od vjernih Židova osnovao prvu Crkvu a Pavao objavio tvoje ime poganima i postao učitelj naroda. Tako su svaki na svoj način okupili; jednu Kristovu Crkvu, bratski osvojili mučenički vijenac i zajedničko štovanje vjernika tvojih." Ovo je svetkovina apostoliciteta koji je Crkvi darovan, ali i zadan.
Slaveći apostolske prvake, koji su različiti po svojim ulogama, sposobnostima i stilu svetosti, uočimo da Crkva našeg vremena treba biti i Petrovska i Pavlovska, a to znači vjerna tradiciji od Krista zadanoj i okrenuta potrebama ljudi kojima naviješta spasenje u Kristu.

Euharistijsko slavlje za orguljama animirala je s.Krešimira Vuleta.