Gospa Žalosna - Križni put i misa na Fortici
Danas na blagdan Gospe Žalosne, 15.rujna s početkom u 17,00 sati započela je pobožnost Križnog puta na brdu Fortica. Križni put jedna je od najraširenijih i najomiljenijih katoličkih pobožnosti.

Pobožnost križnog puta predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

Snažno nadahnuta razmatranja postaja križnog puta izražajno su čitali aktivni vjernici naše župe, uz duboko proživljavanje mnoštva vjernika koji su prisustvovali pobožnosti. Potvrda je to da naš hrvatski čovjek želi graditi svoju budućnost na Isusu Kristu, koji je jedini put, istina i život.

Nakon pobožnosti križnog puta služena je sveta misa u kapelici Gospe žalosne na brdu Fortica.

Na današnji dan prije 20. godina naša župna crkva Presvetog Trojstva u Otočcu je raketirana i zapaljena u Domovinskom ratu.

332052