Sedma vazmena nedjelja
Danas na VII.vazmenu nedjelju dobar dio vjernika otočke župe otišao je na susret s Papom u Zagreb na Hipodrum.

U prepunoj župnoj crkvi svetu Misu u 9,00 sati predvodio je i propovijedao don.Jure Ladišić pastoralni suradnik za slijepe i slabovidne.

U svojoj propovjedi kazao je :Krist, na poslijednjoj večeri, kao veliki svećenik izriče najsvečaniju posvetnu molitvu Ocu - na nakane za koje će sutra umrijeti. Sva je molitva usredotočena na jednu riječ: "Oče!" "Oče sveti, Oče pravedni". Uvodi nas u svu bliskost, kojom su njih Dvojica (u Duhu Svetom) povezani, Isus uvodi i nas, svoje učenike. To je srž njegove zagovorne molitve za sve nas. Došao je čas odavna očekivani. Isus nam je otkrio da Bog nije Osamljenik. Po njemu doznasmo za božansku Trojicu što žive u najvećoj bliskosti: "Sve je moje tvoje i tvoje moje…Ti u meni i ja u tebi". Ali još i više! U tu bliskost Isus i nas uvodi: "Da svi budu jedno kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi…I ja u njima.

Svetu misu animirao je dječji crkveni zbor predvođen s.Krešimirom a za orguljama je bila Gabrijela Degoricija.