U nedjelju, 17. ov. mj. u župnoj crkvi u Otočcu na misi u 9 sati bila je mala ali vrlo znakovita i rekli bi simpatična svečanost.
To je treće dijete u obitelji, a oba roditelja su vjeroučitelji.
Biti kršćanski vjernik znači prije svega biti povezan s Isusom i njegovom Riječi i sakramentima
U župnoj crkvi Sv.Križa u Ogulinu bračni par Maria Vojvodić i Renate r. Špehar proslavio je 20. godišnjicu bračnog i obiteljskog života.
U ime roditelja prvopričesnika pozdravnu riječ uputila je majka prvopričesnice Gabrijela Degoricija.
U župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, danas 31.svibnja, na Tijelovo središnje misno slavlje u 10.00 sati predvodio je mons. mr. Tomislav Šporčić, dekan i otočki župnik, u suslavlju s don Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i
Naime, na sam blagdan Presvetog Trojstva, koji je i patron otočke župe, biskup u miru Mile Bogović, u suslavlju s otočkim župnikom Tomislavom Šporčićem, švičkim župnikom Milom Rajkovićem, kompoljskim župnikom Anđelkom Kaćunkom i župnikom u
Misu je predslavio mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki. Pjevanje je sviranjem predvodila Gabrijela Degoricija zajedno s č.s. Ljubomirom Lešić i vjeroučetljem Dariom Košćak,
Dana, 20.svibnja blagdan je Duhova ili Pedesetnice.
Na svetkovinu Uzašašća u župnoj crkvi u Otočcu bila je svečana Sv. Misa. Misu je predvodio i propovijedao mons. Tomislav Šporčić, dekan i župnik otočki a s njim je koncelebrirao i vlč. Jure Ladišić, duhovnik slabovidnih i suradnik u župi.
Predvoditelj misnog slavlja bio je župnik i dekan otočki mons.mr.Tomislav Šporčić uz suslavitelja don Juru Ladišića pastoralnog djelatnika za slijepe i slabovidne.
Dana, 29.travnja peta je vazmena nedjelja. Središnju svetu misu u 11 sati predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić, dekan otočki.
Četvrti koncert duhovne glazbe ‘Progledaj srcem’ održao se jučer, u subotu, 21. travnja 2018. u košarkaškom centru Dražen Petrović, u Ciboni u Zagrebu, s početkom u 20:00 sati.
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljen dječak LUKA TONKOVIĆ, od oca Danijela i majke Danijele rođ.Gomerčić.
U ponedjeljak, 16. ov. mj. u župnom stanu u Kompolju održan je redoviti, mjesečni sastanak za svećenike Otočkog dekanata. Sastanak je sazvao i vodio dekan mons. Tomislav Šporčić.
U današnjoj homiljiji župnik je protumačio evanđelje po Luki 24, 35-48.
Na sv. Misi u 11 sati bilo je i krštenje djeteta Šimuna Rudelić, sina Antonija i Marice r. Pivač. A kumovi su bili supružnici Željko Tonković i Jelena r. Lukac iz Švice.
Na misi se okupio za Dabar veći broj vjernika što nije viđeno još od blagdana Sv. Mihovila.
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljena djevojčica Lea Podnar od oca Gorana i majke Dragane rođ.Špehar. Okupio se veliki broj vjernika, rodbine i prijatelja pa je crkva bila potpuno ispunjena.
Prvi dio bdijenja započeo je u 22,30 sati lucenarijem ili službom svjetla. Župnik mons.mr.Tomislav Šporčić blagoslovio je uskrsnu svijeću i oganj s kojega je upalio uskrsnu svijeću
Na Velki petak prije Obreda Velikog petka u crkvi bila je pobožnost Križnog Puta na Fortici. Pobožnost je predvodio župnik mons.Tomislav Šporčić.
Kršćani diljem svijeta obilježavaju Veliki petak, dan raspeća i smrti Isusa Krista. Dan je Muke Gospodnje, kada se vjernici prisjećaju posljednjih sati Isusova života. Veliki petak jedini je dan u godini kada nema klasičnog misnog slavlja
Na prvi dan Svetog trodnevlja – Veliki četvrtak u župnoj crkvi u Otočcu slavili smo svečanu euharistiju – misu Večere Gospodnje.