Radosno svake večeri iščekujemo novo javljanje naše „reporterke“ s pješačkog hodočašća Otočac-Solin. Danas je bio četvrti dan hodnje, a riječ je o najzahtjevnijoj dionici do Knina.
Pohod nadbiskupa i metropolite đakovačko- osječkog mons. dr. Đure Hranića
U Gračacu su ugošćeni u franjevačkom samostanu gdje ih je dočekao fra Dino Labrović, a nakon ručka i odmora, odlučili su da će današnju dionicu puta produžiti više od planiranog i nastaviti prema Kninu
Jelena Odorčić poslala nam je nekoliko fotografija i dojmova i s današnje dionice hodočašća Udruge hodočasnika Gacke doline i brinjskoga kraja 'Sv. Rok':
U nedjelju, 9.rujna na večernjoj misi u 18,30 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu bila je svečanost blagoslova malene djece.To je trebalo biti u subotu na blagdan Male Gospe
Na putu dugom 46 km bilo je molitve, pjesme, smijeha, ali i odmaranja i okrjepe zahvaljujući domaćinima, kao i hodočasničkoj logistici.
Molimo za sve obitelji našeg naroda i preporučamo se u vaše molitve.
Na prvom Bogolsužju u 9 sati sudjelovao je veći broj roditelja učenika prvih razreda. Oni su dopratili svoju djecu povodm prvodg dana škole. Učenika osnovne škole bila je potpuno ispunjena crkva. Njih je više i u školi.
Čestitamo našim zaručnicima i molimo za Božji blagoslov!
Jedina nada svakog čovjeka koji na ovome svijetu može trpjeti razne poteškoće, je biti dobar, ponizan, pošten. Nemojmo se obeshrabriti i nemojmo se plašiti biti dobri
Razgledale su Gačanski park i okoliš crkve i župnog stana, gdje im je župnik priredio kratko počašćenje. Radosno su se zadržale u kratkom razgovoru i raznim pitanjima o Otočcu i pastoralnom djelovanju i općenito o životnim prilikama u Otočcu.
A vi, što vi kažete tko sam ja?“ Tom Isusovu pitanju učenicima prethodilo je pitanje: «Što govori svijet, tko sam ja?»
Uz svećenike bili su i nadbiskup riječki mons. dr. Ivan Devčić i mons. dr. Mile Bogović, biskup gospićko-senjski u miru.
Još je vruće ljeto i mnogi su na odmorima ili u posjetima svojima ili svojim imanjima na okolnim mjestima Otočca odakle se došli u Otočac. Tako je ovo vrijeme relativno manji u crkvi.
Tako je jučer popodne u Poljicima u kapeli Bezgrješna začeća BDM (ovaj naziv nosi u cijelog GSB jedino ova kapela na Poljicima) održana sv. misa, koju je predvodio mons. Tomislav Šporčić u suslavlju s don Jurom Ladišićem.
Misu je predvodio Župnik i održao kratku homiliju o Bl. Dj. Mariji kao onoj koja je u potpunosti vršila volju Božju
Naše vrijeme, doduše, ima bogata materijalna sredstva, ali je u njima premalo ljubavi, povjerenja, smisla; zatvaraju nas u poguban potrošački mentalitet koji stvara praznima u duši, dosadu te, uza svu izvanjsku raskoš, udaljava od smisla i razočara
Ove godine, za razliku od dosadašnjih, odlučili smo u crkvi Majke Božje u Poljicima, osim sv. Mise na samu svetkovinu Velike Gospe imati misu Bdijenja u predvečerje Svetkovine.
Neke od brojeva imamo veći, a drugih manji broj primjeraka. Svatko može uzeti bilo koji ili svaki od brojeva (od 2008. do 2018.). Znademo da pojedine obitelji imaju sve dosadašnje brojeve, drugi imaju samo neke
Misu su nazočili predstavnici Grada Otočca, policije, braniteljskih udruga te ostaloga vjernog naroda.
Uoči proslave Velike Gospe na Krasnu svake godine iz tiska izlazi bilten s obraćanjem mjesnog ordinarija biskupa mons.Zdenka Križića
U subotu, 4. kolovoza o. g. župnu crkvu Presvetog Trojstva u Otočcu pohodili su hodočasnici iz Portugala.
Od 16. do 26. srpnja o.g. 40 mladih članova Crvenog križa i članova Laičkog svjetovnog instituta Opus Dei (Djelo Božje) bili su gosti Crvenog Križa u Otočcu, kojeg je ravnateljica Dragica Cvitković.
Svako jutro u 9,00 sati jedan od trojice svećenika Špalnjolaca će služiti svetu misu za njih.
U vezi proslave Dana hrvatskih mučenika na Udbini konstatirano je da će proslava biti na blagdan Male Gospe. To će blagdansko ozračje pogodovati mnogima da pođu na Udbinu, a mnoge će spriječiti jer imaju u svojim župama proslavu ovog blagdana