Bogoslužja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva XVII. nedjelje kroz godinu

Bogoslužja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva XVII. nedjelje kroz godinu - 28. srpnja 2019.

Danas smo u našoj župi imali samo prijepodnevne Sv. Mise, i to u 8,30 i 10 sati. Na prvoj misi bilo je uobičajeni broj vjernika. Među njima vidjelo se stranih lica. To će biti razni gosti - turisti. Na drugoj misi u 10 sati bilo je veći broj vjernika. Tome je svakako doprijela svečanost krštenja troje novorođenčadi. I to: Josipa Rogić, sina Valentina Rogić i Valentine r. Matasić, Lane Božić, kćerke Josipa Božić i Marte r. Akmačić te Luce Janković, kći Jana Janković i Petre r. Burić.

Pred samu Sv. Misu padala je jaka kiša. Teško je bilo izaziti i iz auta, a kamoli pješačiti. Sigrno da toga nije bilo sudjelovao bi veći broj vjernika. Župnik je u homiliji na prvoj i drugo j Sv. Misi govorio o molitvi. Jer to je bila tema liturgijskih čitanja. Na prvoj misi s članovima Dječjeg zbora predvodila je gđa Gabrijela Degoricija, a na drugoj misi pjevali su Pjevaši zbora "Sv. Cecilija" pod vodstovom Kristijana Pajdakovića.