Svetu misu u 11,00 sati na Poljicima u crkvi Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki, a pučko pjevanje predvodila je s.Judita Podnar.
Pozivamo sve na adventsko-božićnu ispovijed koja će biti u petak, 20. prosinca u 17 sati za odrasle, te u subotu, 21. prosinca u 9 sati za vjeroučenike.
8.prosinca poslije večernje mise u župnoj crkvi Presvetog Trojstva, u 19 sati upaljena je druga adventska svijeća na Trgu dr.Dražena Bobinca u Otočcu. Neki je nazivaju i Betlehemskom svijećom i predstavlja ljubav a pali se prvenstveno u čast jaslic
I ove nedjelje slavili smo tri Sv. Mise, i to u 9, 11 i 18 sati. Na početku svake Sv. Mise vjeroučenici, pjevači i ministratni, pa i odrasli poslužitelji sudjelovali su u paljenju svijeća. Nedjelja Krista Kralja je bila predhodnica ovoj prvoj ne
Lijepo je vidjeti veći broj vjernika koji dolaze i prije mise u većem dijelu, mole krunicu čekajući početak mise ili se neki ispovijedaju.
Početak došašća i ove je godine svečano obilježen paljenjem prve adventske svijeća na adventskom vijencu na Trgu Dražena Bobinca nakon večernje mise u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu.
Na blagdana Sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe i liturgijskog pjevanja, koja se slavi 22. studenoga, mješoviti zbor "Sv.Cecilija" naše župe Presvetog Trojstva u Otočcu proslavili su svoju nebesku zaštitnicu
Proslava u župnoj crkvi u Otočcu na predposljednju nedjelju u ovoj crkveno-liturgijskoj godini bila je sa tri Euharistijskog slavlja i to u 9, 11 i 18 sati.
I ove nedjelje u župi Presvetog Trojstva u Otočcu bilo je lijepo i svečano. Slavili smo, po običaju tri Sv. Mise. U 9 sati je obično najposjećenija misa. Pjevanje su vodili članovi Dječjeg zbora. Na misi u 11 sati osim većeg broja kandidata za
Izvanredni Tečaj o braku kojeg je povjerenik za obitelj mons. Tomislav Šporčić organizirao od 7. do 10. studenog okupio je 15 parova zaručnika s područja Otočkog dekanata.
U subotu na Dušni dan u župi Presvetog Trojstva u Otočcu slavili smo dvije Sv. Mise.
Na sam dan Svetkovine prava Sv. misa bila je u 9 sati u župnoj crkvi. Pjevanje je predvodio župni zbor "Sv. Cecilija" pod vodstvom prof. Branke Bernardi i druga u crkvi Majke Božje u Poljicima.
Danas smo dužni doći na svetu misu osim ako smo bolesni. Danas nebi trebali polagati vijence danas se treba doći na svetu misu, danas na misi su prisutni Svi sveti koje nitko ne može izbrojiti.
'Dođite pred Gospoda zajedno u Kristu, on ima vlast, on vam šalje Duha koji poziva'.
U nedjelju, 27. listopada 2019. godine bila je XXX. nedjelja kroz godinu. To je nedjelja pred svetkovinu Svih svetih, osim toga to je bio i susret za roditelje ovogodišnjih prvopričesnika.
Skupština svećenika u Gospićko-senjskoj biskupiji održana je u ponedjeljak, 21. listopada 2019. g., s početkom u 10 sati u Biskupskom ordinarijatu u Gospiću. Nakon zajedničke molitve Trećeg časa, skupštinu je otvorio gospićko-senjski biskup mon
U nedjelju 20. listopada održan je u Otočcu redoviti godišnji susret župnih pastoralnih vijećnika Gospićko-senjske biskupije koji je uključivao Službu riječi i predavanje profesora pastoralne teologije na Teologiji u Rijeci dr. Nikole Vranješa n
Prije podne Sv. Mise su bile u 9 i 11 te navečer u 18,30 sati Pprije podnevne Sv. Mise predvodio je župnik T.Šporčić. U 9 sati koncelebrirao je i vlč. Jure Ladišić, a u 11 sati bio je sam.
Danas, 19. listopada 2019. u Otočcu proslavljena je 28. godišnjica osnutka zbora narodne garde u Otočcu. U 9 sati bila je u crkvi Presvetog Trojstva Sv. Misa na kojoj su sudjelovali gotovi svi sudionici tog povijesnog događaja. Prisustvovao je i grad
I danas, 13. listopada 2019. u Otočcu smo slavili tri Sv. Mise. I to u 9, 11 i 18,30 sati. Kako je to redovito najposjećenija je bila Sv. Misa u 9 sati.
U srijedu, 9. listopada 2019. u župnom stanu Otočac održana je sjednica Župnog pastoralnog vijeća Otočac Sjednicu je sazvao i njome predsjedao župnik i dekan otočki mons. Tomislav Šporčić
Riječi molitve i odrješenje grijeha govorio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki.
Na Sv. Misi u 11 sati bila je i svečanost Sv. krštenja. Svoje prvorođenče Bornu danas su donijeli na krštenje roditelji Goran Bukovac i Ivana r. Dubravčićm Fortička 47 - Otočac. A kumovali su Ante i Josipa Fumić. Sudjelovao je veći broj rodbine