Šesta vazmena nedjelja - Majčin dan

Središnje misno slavlje u 11,00 sati slavio je pater o.Đani Kordić, karmelićanin.

Isus svijeta je izveden na sud svijeta i svijet mu sudi da nije Bog, i on ima Duha branitelja i Duha svetoga, i u svakom naraštaju trebaju mu svjedoci. Ono što počinje u krštenju, kako je Big trojedini Bog ušao u naš život. Naš život na zemlji je trajna borba. Svatko od nas ima ime i kada odlazimo  s tim imenom. Bog vjeruje u čovjeka, svako novo dijete je novi raj, Bog treba suradnike. Bog u začeću izravno stvara dušu, a poslije je duša muška ili ženska. Besmrtna duša. Što je događa u krštenju, nikad se neće odreći Bog od nas. Suprotne su sile svijeta koje će nas iskorištavati, ali Bog ne odlazi od nas. Svako novo dijete je novi dar. Ja za svoju svu krštenu djecu dižem kalež svaki dan i molim za njih, tako i moj krstitelj sada u nebu sigurno moli za mene. Ako slušaš tu si, a možeš gledati a ne vidjeti. Danas posebno zahvaljujmo za krštenje za one koji su nas donijeli na krštenje i za one koji su nas krstili.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor Sv.Cecilija.

/ib/