Peta vazmena nedjelja

Na petu korizmenu nedjelju središnju svetu misu u 11,00 sati slavio je pop Ante Luketić.

Neka se ne uznemiruje srce vaše. A koliko toga nas je o ovom tjednu uznemirilo. Naša budućnost nije ova zemaljska, mi već iduće nedjelje slavimo Majčin dan, ovaj cijeli mjesec je Marijin mjesec. Pred nama su i Duhovi i Marija Majka Crkve, a imati ćemo i Dan državnosti naše domovine. Nas uvijek koči neki strah, mi kršćani smo odvojili križ od Krista. Križ nas pritišće na mnoge načine. I nama Bog daje znakove, kako ih iščitati. Osobna slika muževnosti je degradirana, imamo hrabre očeve vidjeli smo u Domovinskom ratu. Naši su muževi odvažnije počeli moliti javno. Zašto su se mnogi oko toga uznemirili?

Molimo za svoju obitelj i molitva mijenja one koji nam križ pritišću. Ima Bog za svakog nas svoje planove, stavimo Boga na prvo mjesto. Koliko se darujemo jedni drugima, koliko se darujemo Bogu?

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor Sv.Cecilije

/ ib /