Župnik je podnio izvješće u vremenskom periodu od Uskrsa do danas, mnogo je bilo događanja pa ćemo nabrojiti samo one značajnije.
Uoči završetka Mjeseca knjige, u Gospiću je u zgradi pokraj Biskupskog ordinarijata na adresi Budačka 8, otvorena Zavičajna knjižnica Gospićko-senjske biskupije.
U ponedjeljak, 14. studenog 2016. održan je Drugi dekanatski sastanak u ovoj pastoralnoj godini svećenika Otočkog dekanata. Sastanak je sazvao i vodio dekan mons. Tomislav Šporčić.
Previše je katastrofa i užasa da bismo o njima htjeli slušati i u evanđelju koje bi trebalo biti radosna vijest. Ono jest to, čak o ovo današnje čitanje o užasima.
Eto još koji dan i mala obljetnica VIS-a Trinitas. Pet godina! A kao da je bilo jučer.
Uvod u rad i pozdrav sudionicima i posebno predavaču prof. Crnčeviću uputio je mons. Tomislav Šporčić. Profesor Crnčević je govorio o Liturgiji kao zbiljskom događanju za svu Crkvu.
Ovu vrijednu knjigu o gradnji Crkve hrvatskih mučenika predstavili su mr. Tomislav Šporčić, otočki dekan, jedan od autora dr. Mile Bogović, a na kraju je o hrvatskomu martirologiju govorio Franjo Puškarić.
U subotu, 5. studenog o. g. u Pastoralnom centru župe Presvetog Trojstva u Otočcu održana su predavanja prve subote u ovoj pastoralnoj godini za sudionike I. i II. godine polazanika ovog Tečaja.
Na svetoj misi u zajednicu krštenih premljena je djevojčica Greta Degoricija kći Denisa i Gabrijele rođ.Mohorić, to je četvrto djete o ovoj obitelji, a Gabrijela je naša orguljašica u crkvi i voditeljica malog zbora.
Župnik otočki mons.Tomislav Šporčić i vlč.Jure Ladišić,duhovnik slabovidnih pohodili su stare i nemoće u njihovom Domu u Otočcu te bolesnike u Otočkoj bolnici /Stacionaru/.
Mnogima je to bilo pravo otkriće, tomu se u jednom Otočcu ipak nisu nadali.
Dana, 17. listopada o. g. u Biskupskom domu u Gospiću održana je Svećenička skupština svećenika Gospićko-senjske biskupije. Skupštinu je sazvao biskup - ordinarij mons.mr. Zdenko Križić.
Župu Otočac a posebno hodočasnike - pješake koji su prošlog srpnja hodočastili na Mariju Bistricu pohodili su hodočasnici župe Kraljev Vrh.
Manifestacija poput obilježavanja Dana kruha - dana zahvalnosti za plodove zemlje odlična je prilika da učenici Srednje škole Otočac pokažu svoje kreativne potencijale i drugačije vrste od onih kakve traži glavnina redovne nastave.
Dana, 14. listopada o. g. u Osnovnoj školi Zrinskih i Frankopana u Otočcu upriličena je svečanost Dana kruha.
Župnik uz podijelu ovih cvertifikata izrazio čestitku i zaželio dobru suradnju u raznim župnim aktivnostima koje su u župi potrebne na raznim područjima.
Sastanak nad/biskupijskih povjerenika za pastoral braka i obitelji održan je u ponedjeljak 10. listopada u prostorijama Hrvatske biskupske konferencije u Zagrebu pod predsjedanjem predsjednika Vijeća HBK za život i obitelj dubrovačkog biskupa Mate Uzi
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljen dječak Lovro Rajković od oca Tomislava i majke Anite rođ.Fumić.
U pastoralnoj dvorani župe Sv. Ilije u Sincu u ponedjeljak 3. listopada održan je prvi redoviti jesenski sastanak svećenika Otočkoga dekanata
Vjera je uvjek dar koji čovjek može zahvalno prihvatiti i onda se posve osloniti na Boga.
Dana, 24. rujna o. g. od 9 - 10,30 sati u župnoj crkvi u Otočcu Župnik je s vjeroučiteljima priredio Pokorničko bogoslužje i ispvoijedanje za vjeroučenike župe Otočac
Danas, 25.rujna na XXVI. nedjelju kroz godionu crkva slavi Katehetsku nedjelju. Svečanu svetu misu u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki.
Na početku nove školske i katehetske godine srdačan pozdrav svim đacima, njihovim roditeljima, nastavnicima, katehetama i katehisticama, svećenicima, redovnicima i redovnicama i svim župskim i pastoralnim suradnicima.
U četvrtak, 22.rujna,u Biskupskom Ordinarijatu u Gospiću pod predsjedanjem biskupa mons. Zdenka Križića održana je sjednica Prezbiterskog vijeća Gospićko-senjske biskupije. Sjednici su prisustvovali svi vijećnici, kako oni koji su izabrani, imenov