Manifestacija poput obilježavanja Dana kruha - dana zahvalnosti za plodove zemlje odlična je prilika da učenici Srednje škole Otočac pokažu svoje kreativne potencijale i drugačije vrste od onih kakve traži glavnina redovne nastave.
Dana, 14. listopada o. g. u Osnovnoj školi Zrinskih i Frankopana u Otočcu upriličena je svečanost Dana kruha.
Župnik uz podijelu ovih cvertifikata izrazio čestitku i zaželio dobru suradnju u raznim župnim aktivnostima koje su u župi potrebne na raznim područjima.
Sastanak nad/biskupijskih povjerenika za pastoral braka i obitelji održan je u ponedjeljak 10. listopada u prostorijama Hrvatske biskupske konferencije u Zagrebu pod predsjedanjem predsjednika Vijeća HBK za život i obitelj dubrovačkog biskupa Mate Uzi
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljen dječak Lovro Rajković od oca Tomislava i majke Anite rođ.Fumić.
U pastoralnoj dvorani župe Sv. Ilije u Sincu u ponedjeljak 3. listopada održan je prvi redoviti jesenski sastanak svećenika Otočkoga dekanata
Vjera je uvjek dar koji čovjek može zahvalno prihvatiti i onda se posve osloniti na Boga.
Dana, 24. rujna o. g. od 9 - 10,30 sati u župnoj crkvi u Otočcu Župnik je s vjeroučiteljima priredio Pokorničko bogoslužje i ispvoijedanje za vjeroučenike župe Otočac
Danas, 25.rujna na XXVI. nedjelju kroz godionu crkva slavi Katehetsku nedjelju. Svečanu svetu misu u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki.
Na početku nove školske i katehetske godine srdačan pozdrav svim đacima, njihovim roditeljima, nastavnicima, katehetama i katehisticama, svećenicima, redovnicima i redovnicama i svim župskim i pastoralnim suradnicima.
U četvrtak, 22.rujna,u Biskupskom Ordinarijatu u Gospiću pod predsjedanjem biskupa mons. Zdenka Križića održana je sjednica Prezbiterskog vijeća Gospićko-senjske biskupije. Sjednici su prisustvovali svi vijećnici, kako oni koji su izabrani, imenov
Na blagdan Gospe Žalosne, 15.rujna s početkom u 17,00 sati započela je pobožnost Križnog puta na brdu Fortica.
Sastanak s vjeroučiteljima u četvrtak, 15. rujna 2016.u župnom stanu u Otočcu
Osim toga Župnik je podijelio priznanja malim pjevačicama, Magdaleni Marković i Anmariji Pleša te ministrnatu Gabrijelu Jurkiću
Članovi Zajednice mladih Ivan Pavao II. pripremaju narukvice sa sedam zrnaca na čast sedam žalosti Blažene Djevice Marije te uz tekstovni molitveni kartončić koji će se moći uzeti u župnoj crkvi ali i na Fortici idućeg četvrtaka, 15. o. mj.,
Na 24.nedjelju kroz godinu, 11.rujna, središnju svetu misu u župnoj crkvi služio je župnim mons.Tomislav Šporčić.
Crkva potpuno ispunjena roditeljima i djecom, bakama i unučadi bila je sasvim drugačijeg ozračja nego kroz godinu. Glas djece, plač i pjesma djece odjekivali su župnom crkvom.
Iako je Mala Gospa manji blagdan, nezapovjedan, vrlo je drag puku. Toga dana mnogi hodočaste u marijanska svetišta ili barem na misu u najbližu crkvu.
Trojica svećenika naše biskupije, dvojica iz Otočkoga i jedan iz Senjskoga dekanata - mons. Tomislav Šporčić, vlč. Nikola Prša i don Anđelko Kaćunko - bili su proteklih dana zajedno s tridesetak svojih kolega u duhovnim vježbama.
Danas, 5.rujna, u župnoj crkvi u Otočcu bio je nesvakidašnji molitveni susret za sve učenike Osnovne i Srednje škole u Otočcu.
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljen dječak Ante Orešković, sin Tomislava i Josipe.
Članovi Pjevačkog zbora mladih "Trinitas" u župi Presvetog Trojstva u Otočcu redovito predvode pjevanje na nedjeljnoj večernjoj misi.
Vlč. Šimo Božić premješten je za župnika u Cvitoviću i Lađevcu (kod Slunja), a fra o. Juro Marčinković, zadnjih desetak godina je službovao u Australiji (Viktoria).
U povodu proslave spomena 14. Dana hrvatskih mučenika u subotu, 27. kolovoza euharistijsko slavlje s početkom u 11 sati na Udbini gdje se okupilo više tisuća hodočasnika predvodio je vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj Jure Bogdan.