Na blagdan Gospe Žalosne, 15.rujna s početkom u 17,00 sati započela je pobožnost Križnog puta na brdu Fortica.
Sastanak s vjeroučiteljima u četvrtak, 15. rujna 2016.u župnom stanu u Otočcu
Osim toga Župnik je podijelio priznanja malim pjevačicama, Magdaleni Marković i Anmariji Pleša te ministrnatu Gabrijelu Jurkiću
Članovi Zajednice mladih Ivan Pavao II. pripremaju narukvice sa sedam zrnaca na čast sedam žalosti Blažene Djevice Marije te uz tekstovni molitveni kartončić koji će se moći uzeti u župnoj crkvi ali i na Fortici idućeg četvrtaka, 15. o. mj.,
Na 24.nedjelju kroz godinu, 11.rujna, središnju svetu misu u župnoj crkvi služio je župnim mons.Tomislav Šporčić.
Crkva potpuno ispunjena roditeljima i djecom, bakama i unučadi bila je sasvim drugačijeg ozračja nego kroz godinu. Glas djece, plač i pjesma djece odjekivali su župnom crkvom.
Iako je Mala Gospa manji blagdan, nezapovjedan, vrlo je drag puku. Toga dana mnogi hodočaste u marijanska svetišta ili barem na misu u najbližu crkvu.
Trojica svećenika naše biskupije, dvojica iz Otočkoga i jedan iz Senjskoga dekanata - mons. Tomislav Šporčić, vlč. Nikola Prša i don Anđelko Kaćunko - bili su proteklih dana zajedno s tridesetak svojih kolega u duhovnim vježbama.
Danas, 5.rujna, u župnoj crkvi u Otočcu bio je nesvakidašnji molitveni susret za sve učenike Osnovne i Srednje škole u Otočcu.
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljen dječak Ante Orešković, sin Tomislava i Josipe.
Članovi Pjevačkog zbora mladih "Trinitas" u župi Presvetog Trojstva u Otočcu redovito predvode pjevanje na nedjeljnoj večernjoj misi.
Vlč. Šimo Božić premješten je za župnika u Cvitoviću i Lađevcu (kod Slunja), a fra o. Juro Marčinković, zadnjih desetak godina je službovao u Australiji (Viktoria).
U povodu proslave spomena 14. Dana hrvatskih mučenika u subotu, 27. kolovoza euharistijsko slavlje s početkom u 11 sati na Udbini gdje se okupilo više tisuća hodočasnika predvodio je vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj Jure Bogdan.
Na probi je bilo preko 50 pjevača, a probu je vodio dirigent zbora g. Ivan Prpić - Špika, a za orguljama je pratila gospođica Karla Tripalo, studentica iz Ogulina.
Kad se vrijene ruke slože sve se može, jedan je od lijepih primjera udruživanja mještana Poljica koji uređuju Raspelo - križ kod Ostovićeve kuće.
Dana, 16. kolovoza, u čast Sv. Roka proslavljena je sveta misa u kapelici Sv. Josipa u Gornjoj Dubravi. U ovoj kapelici je i kip Sv. Roka. Misu je služio i propovijedao župnik mons.Tomislav Šporčić.
Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić prvi je puta predslavio svetkovinu Uznesenja BDM u središnjem biskupijskom marijanskom svetištu u Krasnu u suslavlju petnaestak svećenika Gospićko-senjske biskupije i gostiju.
U svetištu Majke Božje od Krasna, središnjem marijanskom svetištu Gospićko-senjske biskupije, Križni put predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, a aktivo sudjelovanje u čitanjima imali su vjernici iz Otočkog dekanata.
Na svetoj misi uz zaposlenike i štićenike Doma sudjelovali su i volonteri koji pomažu u Domu kao i rodbina štićenika.
Središnje misno slavlje u 10,00 sati u župnoj crkvi predvodio je i propovijedalo vlč.o. Goran Živković, SAC župni vikar u župi Blažene Djevice Marije, Kraljice apostola u Zaprešiću
U župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, danas 5.kolovoza u 9,00 sati služena je sveta misa za sve poginule branitelje u VRO "Oluja". Svetu misu predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik, dekan i generalni vikar biskupije.
Na misi u 10 sati bilo je i slavlje Sv. Krištenja.Krstilo se prvo dijete Hrvoja i Marijane Krznarić iz naselja Biškupljak br. 41 - župe Otočac
Pokojna č.s. Pavlinka rođena i odrasla u župi Lađevac (zaselak Čamerovac) 1944. godine. Kao sestra redovnica službovala je u više župa Gospićko-senjske biskupije ali i u Bogoslovnom sjemeništu u Rijeci.
"Biskupe Tomislave, radost i nada, žalost i tjeskoba naroda Šibenske biskupije, osobito siromašnih, nezaposlenih, napuštenih, bolesnih, starijih, pridošlica i svih koji trpe neka uvijek nalaze odjeka u tvom srcu i tvojoj molitvi. Budi bliz svima: dje