Susret članova ŽPV Gospićko-senjske biskupije

Prema ovogodišnjem Pastoralnom planu Gospićko-senjske biskupije koji je prihvaćen na sjednici Prezbiterskog vijeća u Gospiću, 27.rujna o.g. određeno je da se susret članova svih župnih pastoralnih vijeća naše biskupije održi zajedno na jednom mjestu, i to u nedjelju, 24.listopada u Otočcu od 15,00 do 18,00 sati.

Prošlih godina ovakvi susreti održani su u pojedinim dekanatima u središtima dekanata. U mjesecu studenom 2007.godine bio je zajednički međudekanadski susret za dekanate gospićki, otočki i senjski. Jedan i drugi oblik imaju svoje prednosti i manjkavosti. U svakom slučaju dobro je da se vijećnici kao najodgovorniji članovi naših župa nađu ponekad zajedno. Ove godine imamo važnu temu za cijelu biskupiju kojoj posvećujemo pastoralnu godinu, a to je župna kateheza. O tako važnoj temi neophodno je zajedničko promišljanje i dogovor, posebice članova Crkve koji su, uz župnika, najodgovorniji i za ovaj dio pastorala. Svi sudionici će svakako bolje raditi kad im se pojasni što se u kojoj godini naglašava, koji je program za cijelu biskupiju. S takvim radom vjernik se najbolje uvodi u djelo Crkve. Dok mislimo kako ćemo druge voditi, najbolje i sami sebe formiramo:

Dnevni red :
15,00 – Okupljanje ispred župne crkve Presvetog Trojstva u Otočcu

15,15 – Bogoslužje Službe riječi i kratka homolija u župnoj crkvi – predvodi mons.dr.Mile Bogović, biskup gospićko-senjski

16,00 – Odmor i počašćenje kavom, kolačima i napitcima u prostorijama Gackog pučkog otvorenog učilišta

16,30 – Predavanje: mons.mr. Tomislav Rogić; Zajedništvo vjerovanja, slavljenja i djelovanja u Novom zavjetu. Mogućnost kratke rasprave – desetak minuta.

16,40 – Predavanje: mons.mr.Tomislav Šporčić ; Župa i župna kateheza

17,10 – Rasprava ( ako bude moguće u dvije grupe, ako ne ostat će svi zajedno ).

18,00 – Zajednički zaključak susreta s molitvom jednog otajstva krunice

Svim župnicima i svim članovima župnih pastoralnih vijeća poziv je uputio Povjerenik za pastoralna vijeća mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar.