Blagoslovu obnovljenog križa (raspela) na raskršću u Poljicima prethodio je obred pobožnosti križnog puta u kapeli Bezgrešnog začeća BDM na Poljicima koji je, kao i obred blagoslova, vodio mons. mr. Tomislav Šporčić, biskupijski vikar i otočki
Marijo, ti si naša radost i uzrok našeg ponosa. Radujemo se zbog tebe koja si puna milosti, jer si postala uzorom, majkom i učiteljicom svima u svijetu, do konca svjetske povijesti, koji žele stupati putem pravednosti, putem istinitim, putem mira i pr
Dan uoči Vleike Gospe na Krasnu bilo je lijepo i svečano. U 18,00 sati počelo je ispovjedanje gdje je bilo na raspolaganju 15-najstak svećenika, poslije u 19,00 sati započeo je križni put kojeg je predvodio preč.dr.Richard Pavlić
Dana, 13.kolovoza, na 19.nedjelju hroz godinu središnju svetu misu predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki.
Prošle nedjelje, 6. kolovoza kad se je slavio blagdan Kristova preobraženja Sv. Mise u župnoj crkvi predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić.
Jutros je u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu održana sveta Misa na blagdan Gospe Snježne, ali i Misa za domovinu povodom Dana pobjede, Dana hrvatskih branitelja i Dana domovinske zahvalnosti.
Na kraju svete mise župnik je podijelio svoj zbornik - knjigu "poziv, poslanje i služenje" pedeset godina svećeništva generalima Mledenu Markaču, Marku Lukiću, Siniši Jurkoviću, Josipu Luciću, načelniku PU ličko-sensjke Anti Podnaru, majci pogi
Na Misi u 10 sati imali smo i krštenje djeteta Dore, prvorođene kćeri Ivana Abramovića i Marie r. Ladišić. A kuma je bila Ana Banić. Čestitamo roditeljima i rodbini i molimo i za to novorođenče i novog člana naše župne zajednice.
Posebno svečano proslavljena je Karmenica u Kuterevu - mons. Tomislav Šporčić dekan otočki i generalni vikar biskupije proslavio je svoj zlatomisnički jubilej, 50 godina svećeništa i "mlade maše" u rodnom Kuterevu.
Povodom zlatomisničkog jubileja otočkog župnika mons. mr. Tomislava Šporčića, odnosno 50 godina njegova svećeništva, jučer je u crkvi Presvetoga Trojstva u Otočcu nakon 'zlatne maše' predstavljen zbornik
U crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, 15. srpnja mons.mr.Tomislav Šporčić proslavio je zlatnu misu.
Jučerašnji zadnji dan priprave za današnju proslavu zlatomisničkog jubileja mons. Tomislava Šporčića započeo je pobožnošću križnog puta na Fortici koju je i vodio zlatomisnik, a završio darivanjima poslije mise i druženjem pred crkvom Presve
Nakon mise, a to će biti u 11 uri, također u crkvi Presvetog Trojstva, bit će javno predstavljen zbornik radova, posvećen msgr. Šporčiću pod nazivom „Poziv, poslanje i služenje“.
Drugog dana priprave za proslavu zlatomisničkog jubileja našeg župnika mons. Tomislava Šporčića, u četvrtak, 13. srpnja 2017., misu i euharistijsko klanjanje u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je don Goran Antunović
U srijedu, 12. srpnja o. g. u župnoj crkvi u Otočcu zapoečli smo s trodnevnom duhovnom pripremom za slavlje Zlatomisničkog jubileja našeg župnika, dekana i generalnog vikara mons. mr.Tomislava Šporčića.
O druge polovice lipnja i tijekom srpnja o. g. u župnoj crkvi Gospe Karmelske u Kuterevu izvode se opsežni radovi. Ovih dana privode se kraju.
Na misi u 10 sati bila je i svečanost kjrštenja dvoje djece. Kristio je Lanu, prvo dijete Steve Vlaisavljević i Ivane r. Orešković te Marcelu, drugo dijete Alena Dasović i Kristine r. Gomerčić.
Ljetno vrijeme mnogu djecu odvedu na raličite strane njihovi roditelji pa se je teže okupiti.
Dekretima gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića izvršena su sljedeća imenovanja, razrješenja i premještaji svećenika u Gospićko-senjskoj biskupiji.
Zahvaljujemo biskup šibenskom na njegovom i pohodu Otočcu kao i njegovim vjernicima i suradnicima.
Danas na 2.srpnja 1967.godine svećenički red je primio nas sadašnji župnik mons.mr.Tomislav Šporčić. Zlatni je to jubilej - 50.godišnjica misništva.
Na blagdan svetog Petra i Pavla u župnoj crkvi u Otočcu služena je sveta misa u 10,00 sati. Predvoditelj misnog slavlje bio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik, dekan i generalni vikar biskupije, uz suslavitelja don Juru Ladišića pastoralnog surad
Na 12. nedjelju kroz godinu u župnoj crkvi unatoč sparnog i vrućeg vremena na sv. misama sudjelovao je veliki broj vjernika.
Svečanu misu slavio je mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije, dekan i župnik otočki.