U ponedjeljak, 16. ov. mj. u župnom stanu u Kompolju održan je redoviti, mjesečni sastanak za svećenike Otočkog dekanata. Sastanak je sazvao i vodio dekan mons. Tomislav Šporčić.
U današnjoj homiljiji župnik je protumačio evanđelje po Luki 24, 35-48.
Na sv. Misi u 11 sati bilo je i krštenje djeteta Šimuna Rudelić, sina Antonija i Marice r. Pivač. A kumovi su bili supružnici Željko Tonković i Jelena r. Lukac iz Švice.
Na misi se okupio za Dabar veći broj vjernika što nije viđeno još od blagdana Sv. Mihovila.
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljena djevojčica Lea Podnar od oca Gorana i majke Dragane rođ.Špehar. Okupio se veliki broj vjernika, rodbine i prijatelja pa je crkva bila potpuno ispunjena.
Prvi dio bdijenja započeo je u 22,30 sati lucenarijem ili službom svjetla. Župnik mons.mr.Tomislav Šporčić blagoslovio je uskrsnu svijeću i oganj s kojega je upalio uskrsnu svijeću
Na Velki petak prije Obreda Velikog petka u crkvi bila je pobožnost Križnog Puta na Fortici. Pobožnost je predvodio župnik mons.Tomislav Šporčić.
Kršćani diljem svijeta obilježavaju Veliki petak, dan raspeća i smrti Isusa Krista. Dan je Muke Gospodnje, kada se vjernici prisjećaju posljednjih sati Isusova života. Veliki petak jedini je dan u godini kada nema klasičnog misnog slavlja
Na prvi dan Svetog trodnevlja – Veliki četvrtak u župnoj crkvi u Otočcu slavili smo svečanu euharistiju – misu Večere Gospodnje.
Danas na Cvjetnicu, 25.ožujka, sv. Mise u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu bile su u 9,00 i 11,00 sati.
Ispovijedi je pristupio veliki broj vjernika...
Na susretu je sudjelovalo preko 200 vijećnika koji su većinom došli u pratnji svojih župnika. Iz župa Otočkog dekanata bilo je šezdeset vijećnika.
Predzadnja nedjelja u korizmi se naziva Gluha nedjelja jer se u prošlosti tu nedjelju pjevalo bez pratnje orgulja, u crkvama bi se pokrivali križevi, kipovi i slike, sve kako bi crkve izgledale jednostavnije.
4. koncert korizmenih nota pasionske baštine „Sinac pod križem“ ispunio je mirom i toplinom probranu publiku, i na isti način posložene izvođače.
Nastupilo je 20 ekipa iz osnovnih škola te osam srednjoškolskih ekipa, s ukupno 112 natjecatelja uz 28 mentora. Prije početka natjecanja održan je kraći duhovni i umjetnički program uz nastup školskog zbora kao i folklorne skupine škole domaćina.
Na prvo misi koncelebrirao je i vlč. Jure Ladišić. Mali pjevači pod vodstvom čs. Ljubomire Lešić i gđe Gabrijele Degoricija uvežbano i skladno animirali su čitatvu Crkvu. I ministranti su bili vrijedni i brojni. Na misi pjevali su članovi župn
U Kući - samostanu Sestara Presvetog Srca Isusova u Otočcu danas je održan izbor izaslanice za izbor vrhovne glavarice ( časne majke ) za generalni kapitul u Rijeci kojoj uskoro ističe šestogodišnji mandat.
U petak navečer s misom u 18 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu započela je pobožnost 24 sata za Gospodina,u smislu preporuke pape Franje i i našega biskupa mons. Zdenka Križića.
Sinoć, 8.ožujka u župnom stanu u Otočcu, održana je redovna sjednica Župnog pastoralnog vijeća Župe Otočac i filijale Dabar. Predsjedavatelj sjednice je bio otočki župnik i dekan mons.mr.Tomislav Šporčić te 17 vijećnika ( četvorica su se i
U župnom domu u Švici u ponedjeljak je održan redoviti mjesečni radni susret svećenika Otočkoga dekanata. Nakon molitve Trećega časa, domaćin vlč. Mile Rajković održao je nagovor o temi Korizma s vjernicima u župi.
U nedjelju, 4. ožujka o.g. s Misom u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu i susretom u župnoj dvorani završio je prvi turnus tečaja o braku za zaručnike župa Otočkog dekanata. Tečaju je pristupilo i završilo deset zaručničkih parova.
Na treću korizmenu nedjelju, 4.ožujka svete mise u župnoj crkvi bile su u 9, 11 i 18 sati. Predvoditelj misnog slavlja bio je župnik i dekan otočki mons.Tomislav Šporčić.
Ovo je prvo ovogodišnje korizmeno hodočašće u katedralu gdje su bili vijernici Gospićkog i Otočkog dekanata sa svojim svećenicima.
U prvom čitanju se govori o praocu naše vjere Abrahamu od kojega Bog traži da žrtvuje svoga sina Izaka. On je toliko vjeran Bogu da je spreman poslušati Božje traženje.
Na prvu korizemnu nedjelju, 18.veljače, središnju svetu misu u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.