Svečanu misu Polnoćku u svetoj božićnoj noći s početkom u 23 sata, u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki .
Danas, 24.prosinca, četvrta je nedjelja došašća, ujedno je i Badnjak. Središnja sveta misa bila je u 11 sati a služio ju je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
U Pastoralnom centru župe Otočac potkraj prošlog tjedna održan je susret povjerenika za obitelj.
Vjernici Otočca se pozivaju da u tijeku današenjeg, a posebno sutra, 22. 12. o. g. u 17 sati, kad bude božićna ispovijed, donesu sa sobom lampione koje će upaliti na Betlehemskom svjetlu i ponijeti svojim kućama
Vjernici su unatoč hladnoći, strpljivo čekali na red (bilo je veći broj) te pažljivo sudjelovali u Bogoslužju.
Na misi su svi sudjelovali pjevajući adventske pjesme i pobožno odgovarali i molili.
Danas, 17.prosinca treća je nedjelja došašća i nedjelja Caritasa kada sva prikupljena mislostinja u Crkvi de za potrebe Caritasa. Središnju svetu misu u 11 sati predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
Veći broj okupljenih građana na paljenju adventske svijeće iskazuje primjer zajedništa, jakosti, vjere i kulture te moći ovoga kraja.
Danas, 10.prosinca druga je nedjelja došašća - adventa, središnja sveta misa u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu bila je u 11 sati, a predslavio ju je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
Na Svetkovinu Bezgrešnog začeća Bl. Dj. Marije u Svetištu Majke Božje od čudesa mons. T. Šporčić predvodio je Misu zahvalnicu povodom 50. godišnjice misništva uz koncelebraciju župnika Oštarskog vlč. Ante Luketića i vlč. Jure Ladišića
U petak, na blagdan Bezgrešnog zaćeča BDM, 8. prosinca o.g. osim Sv. Misa u 6,15 u župnoj crkvi i 11 u Bl. Dj. Marije u Poljicima ima se mogućnost poći u Svetište Majke Božje od čudesa u Oštarijama gdje je Sv.
Danas, 05. prosinca 2017. u župnoj crkvi bila je redovita Sv. Misa - zornica u 6,15 sati. Lijepo je vidjeti veći broj vjernika koji dolaze i prije mise u većem dijelu, mole krunicu čekajući početak mise ili se neki ispovijedaju.
Večeras već tradicionalno u Otočcu nakon večernje svete mise u 19,00 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva zapaljenja prva svijeća na adventskom vijencu na središnjem trgu. Svijeću je zapalio uz prigodni molitvu mons.mr.Tomislav Šporčić
Danas, 3.prosinca, prva je nedjelja došašća. Središnja sveta misa kao i svake nedjelje bila je u 11 sati, a predvodio ju je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
Ovo je posljednja nedjelja ove crkveno-liturgijske godine.
Na spomendan Sv. Cecilije, zaštitnice crkvene galazbe i pjevača, okupili su na sv. Misi i pjevači Župe Presv. Trojstva u Otočcu predvođeni prof. Brankom Bernardi.
U pastoralnom centru Marije Majke Crkve na Mukinjama, Plitvice, održan je redoviti godišnji susret čitača u liturgiji Gospićko-senjske biskupije.
Na večernjom misi bio je i izaslanstvo Gradskog vijeća Grada Otočca koje je prije mise zapalilo svijeće kod spomenika braniteljima u gradskom parku u Otočcu.
U župnom domu u Sincu, u ponedjeljak 13. studenoga svećenici Otočkoga dekanata održali su svoj posljednji ovogodišnji sastanak.
Župnik je kraće protumačio evanđelje koje govori u prispodobi Mudrih i ludih djevica koje čekaju zaručnika. Zaručnika predstavlja Krist Gospodin kojega vjernik očekuje i želi susret s njime u ovom životu, a osobito je važno da se u konačnosti
"Tko se god uzvisuje, bit će ponižen, a tko ponizuje, bit će uzvišen"
Poljičani i Donjograđani u većem su broju nazočili misi u 11 sati u kapeli Bezgrešnog začeća BDM na Poljicima
Misi okupio se znatno veći broj vjernika nego li iz samog Dabra može doći. No, došli su oni iz Zagreba, Otočca i drugih strana. Dodšli su na grobove svoje rodbine
Program je započeo Sv.misom koju je predvodio župnik, mons. Tomislav Šporčić.