Trideset i treća nedjelja kroz godinu
cc1
Danas, 15.studenog, crkva slavi 33.nedjelju kroz godinu. Središnju svetu misu u 11 sati predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić.

U svojim razmišljanjima protumačio je današnje Evanđelje po Marku. "Sabrat će svoje izabranika s četiri vjetra". Oni koji sudanas odlučili biti neprijateljima kršćanstva vjerojatno predviđaju da postaju neprijateljima čovjeka, nudeći samo"ovo vrijeme", trenutačnost u kojem se rađaju "zvijezde" različitog sjaja i veličine. Mladima se ne govori o gašenju zvijezda, već o njihovoj moći: ne govori se o povijesti i o njezinu besmislu, ako ne postoji vječnost.Najlakše se manipulira ljudima, ako im se dokine "ono vrijeme". Zato je važno liturgijsko slavlje koje ima svoje, vrijeme koje je upravo "ono vrijeme". Osjetimo radost te istine i danas nađimo najbolji način da to kažemo i darujemo Bogu i jedni drugima. To olakšava srce.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.