Na Uskrs 2017. u Dabru bila je poslijepodnevna Sv. Misa. Na misu se okupio veći broj vjernika što onih iz samog Dabra a dobar dio i Dabrana kojio žive u Otočcu ili u Zagrebu
Homiliju je monsinjor Šporčić zaključio čestitkom: „Svoju čestitku za Uskrs upućujem svima vama i svima koji ovo slavlje prate putem HRO. Svima želim sretan i blagoslovljen Uskrs !
Obrede je predvodio otočki župnik i dekan mons. mr. Tomislav Šporčić uz asistenciju don Jure Ladišića, bogoslova Marka Grčevića i sjemeništarca Kristijana Pajdakovića. Bilo je i više ministaranata koji su bili poslužitelji oltara.
Velika subota je dan tišine. Toga dana nema liturgije. Isus je umro, Bog je mrtav. Čitav svijet stoji zaprepašten pred tajnom smrti.
Misu i obrede predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić u suslavlju s vlč. Jurom Ladišićem, duhovnikom slavodnih, te uz posluživanje sjemeništarca Kristijana Pajdakovića i bogoslova Marka Grčevića a i velikog broja ministranata.
Svjetski dan mladih, događaj koji je od svog početka 1984., kada ga je na Cvjetnicu ustanovio papa Ivan Pavao II., zamišljen je kao okupljanje mladih na blagdan Cvjetnice.
Moglo bi se reći da se Cvjetnica obilježava na univerzalan način posvuda, blagoslovom maslinovih grančica. Ipak, svaki grad ima neku manju ili veću varijaciju toga vjerskog običaja.
Sljedeći nastavak Tečaja za ovu Pastoralnu godinu dogovoren je za subotu, 6. svibnja o.g.
Koncert Korizmene note pasionske baštine, održan u crkvi Presvetoga Trojstva u Otočcu nakon večernje mise, samo je potvrdio da se na duhovnom, kulturnom i glazbenom planu upravo događa nešto jako važno.
Dođimo prije svega na misno slavlje, te okrijepljeni poslušajmo nesvakidašnju glazbenu priču naslonjenu na pasionsku baštinu Hrvata.
U župnom domu u Brinju održan je 27. ožujka radni susret svećenika Otočkoga dekanata, koji je zapravo anticipacija travanjskog sastanka zbog preduskrsnih aktivnosti početkom toga mjeseca.
Prilog se može staviti u kuvertu i dostaviti župnicima do Cvjetnice. Dar će se predati u prikaznoj povorci na Veliku srijedu za vrijeme Mise posvete ulja.
U subotu 25. ožujka u Gospiću je svečano proslavljen patron gospićke katedrale, Navještenja BDM, Blagovijest, čime je obilježena godina dana od objave pisma pape Franje o imenovanju novog gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića.
U svojoj homiliji biskup je kazao kako je korizma također nešto slično poput puta koji trebamo proći. Ona nas drma i neda da stojimo na mjestu ili još gore - da nazadujemo. To putovanje mi vjernici gledamo pod vidom vječnosti.
Korizma je vrijeme kada se trebamo ispitati jesu li u redu osjećaji za vječni život. Potreban je razvijeni osjećaj za žeđ i glad, inače bi život brzo skončao; potrebni su nam razvijeni osjećaji za putovanje u vječnost, ta vječna navigacija
Prvi dio hodočašća vjernici župa Otočkog dekanata slavili su u crkvi Bl. Dj. Marije od Svete Krunice u Ličkom Lešću.
Nakon kušnje o kojoj nam je govorilo evanđeosko čitanje prošle nedjelje, danas je riječ o slavi, proslavi, preobraženju. Kršćanin ima uvijek pravo na radost, na priznanje, na odmor, na zahvalnost drugih.
"Ne živi čovjek samo o kruhu, nego o svakoj riječi što izlazi iz Božjih usta"
Blagdan Pepelnice proslavili smo misom i obredom pepeljenja te tako i simbolično, izvanjskim znakom pokazali spremnost na obraćenje kroz post, molitvu i djela milosrđa.
Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM), pod geslom „Krist, nada naša“ (usp. 1 Tim 1, 1), održat će se 29. i 30. travnja 2017. u Vukovaru
U župnom domu u Kuterevu održan je u ponedjeljak 27. veljače radni sastanak svećenika Otočkoga dekanata.
U nedjelju 26.veljače, proslavili smo osmu nedjelju kroz godinu. Svetu misu u 9 sati predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić a na misu posebno su bili pozvani roditelji II. i III. razreda.
Mi Boga znamo koristiti da nam bude sredstvo, koliko ljudi potroše nato da steknu ugled a onda služe bogatstvu.
Udrugom dijelu ili druga dva sata dr.Petar Krešimir Hodžić govorio je sudionicima Tečaja vjere i polaznaicima Tečaja o braku (zaručnicima) Tema je bila o različitosti i darovima muškosti i ženstvenosti.
Pod predsjedanjem gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića,u ponedjeljak, 20.veljače održana je sjednica Zbora savjetnika i dekana Gospićko-senjske biskupije.