U našu Župu i župnu crkvu pohodili su mladi hodočasnici iz Pule predvođeni časnim sestrama milosrdnicama koje imaju svoju samostansku kuću u Rabarovoj ulici u Puli, a djeluju u Pulskoj bolnici.
U ponedjeljak, 8. svibnja, održan je u pastoralnoj dvorani "Ante Gotovina" u Križpolju redoviti mjesečni radni susret svećenika Otočkoga dekanata.
Sjećam se trenutka sa Susreta hrvatske katoličke mladeži u Dubrovniku 2014. godine kada je na velikom ekranu, na kojem se prenosila misa, zabljesnuo natpis „Vukovar 2017.“.
Od jutros se društvene stranice pune novim snimkama i fotografijama SHKM u Vukovaru, sve intenzivnije kako dan odmiče.
Krenuli smo iz Otočca 29. travnja 2017. godine u 7 sati, a stigli smo oko 14 sati u Ivankovo gdje su nas čekale obitelji kod kojih smo bili smješteni.
Toliko mladih iz različitih župa, svi zajedno okupljeni kako bi živjeli vjeru.
Drugi put sam sudjelovala na Susretu hrvatske katoličke mladeži, prvi put prije tri godine u Dubrovniku i sada u Vukovaru.
Nastavljamo sa svjedočanstvima mladih o Susretu Hrvatske katoličke mladeži proteklog vikenda u Vukovaru.
Mladi Otočkoga dekanata (i Zajednice mladih Ivan Pavao II.) susreli su se s nadbiskupom Hranićem tijekom koncerta kod dvorca Eltz u Vukovaru i ovjekovječili taj susret fotografijom.
Susret hrvatske katoličke mladeži koji se ovog vikenda, 29. i 30. travnja, održao u Vukovaru prekrasno je iskustvo koje ću zasigurno pamtiti cijeli život.
Sjednicu je sazvao i njome predsjedao mons. Zdenko Križić, biskup.
Nepregledna masa mladih stvorila božanstveno ozračje u gradu heroju!
Što nam vrijede riječi, kad ne možemo ni približno opisati radost koju su naši mladi hodočasnici ponijeli sa sobom u Vukovar na 10.
Na Uskrs 2017. u Dabru bila je poslijepodnevna Sv. Misa. Na misu se okupio veći broj vjernika što onih iz samog Dabra a dobar dio i Dabrana kojio žive u Otočcu ili u Zagrebu
Homiliju je monsinjor Šporčić zaključio čestitkom: „Svoju čestitku za Uskrs upućujem svima vama i svima koji ovo slavlje prate putem HRO. Svima želim sretan i blagoslovljen Uskrs !
Obrede je predvodio otočki župnik i dekan mons. mr. Tomislav Šporčić uz asistenciju don Jure Ladišića, bogoslova Marka Grčevića i sjemeništarca Kristijana Pajdakovića. Bilo je i više ministaranata koji su bili poslužitelji oltara.
Velika subota je dan tišine. Toga dana nema liturgije. Isus je umro, Bog je mrtav. Čitav svijet stoji zaprepašten pred tajnom smrti.
Misu i obrede predvodio je župnik mons. Tomislav Šporčić u suslavlju s vlč. Jurom Ladišićem, duhovnikom slavodnih, te uz posluživanje sjemeništarca Kristijana Pajdakovića i bogoslova Marka Grčevića a i velikog broja ministranata.
Svjetski dan mladih, događaj koji je od svog početka 1984., kada ga je na Cvjetnicu ustanovio papa Ivan Pavao II., zamišljen je kao okupljanje mladih na blagdan Cvjetnice.
Moglo bi se reći da se Cvjetnica obilježava na univerzalan način posvuda, blagoslovom maslinovih grančica. Ipak, svaki grad ima neku manju ili veću varijaciju toga vjerskog običaja.
Sljedeći nastavak Tečaja za ovu Pastoralnu godinu dogovoren je za subotu, 6. svibnja o.g.
Koncert Korizmene note pasionske baštine, održan u crkvi Presvetoga Trojstva u Otočcu nakon večernje mise, samo je potvrdio da se na duhovnom, kulturnom i glazbenom planu upravo događa nešto jako važno.
Dođimo prije svega na misno slavlje, te okrijepljeni poslušajmo nesvakidašnju glazbenu priču naslonjenu na pasionsku baštinu Hrvata.
U župnom domu u Brinju održan je 27. ožujka radni susret svećenika Otočkoga dekanata, koji je zapravo anticipacija travanjskog sastanka zbog preduskrsnih aktivnosti početkom toga mjeseca.
Prilog se može staviti u kuvertu i dostaviti župnicima do Cvjetnice. Dar će se predati u prikaznoj povorci na Veliku srijedu za vrijeme Mise posvete ulja.