Veliki petak - dan Isusove muke i smrti
Katolici danas obilježavaju Veliki petak, dan Isusove muke i smrti. Slavi se u Velikom tjednu, a zajedno s Velikim četvrtkom, Velikom subotom i Uskrsom čini Vazmeno trodnevlje.

Veliki petak jedini je dan u godini u kojem nema euharistijskoga slavlja. Ne zvone crkvena zvona, oltar je bez križa, oltarnika, svijeća ili cvijeća kako bi se što bolje istaknula Isusova muka i smrt.

Vjernici dolaze u crkvu kako bi razmišljali o Isusovoj žrtvi, a preko obreda doživjet će liturgiju riječi, klanjanje križu i pričest. Veliki petak dan je u kojem Katolička crkva od vjernika traži post i nemrs.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA na Fortici u 17,00 sati i nakon toga u 18,00 s. u župnoj crkvi OBREDI VELIKOG PETKA. Koji ne mogu sudjelovati na jednoj i drugoj pobožnosti, neka dođu na obrede u župnoj crkvi.

Prigoda za sv. ispovijed je od 10,00 do 11,00 i od 15,00 do 16,00 sati.