Križni put na otočkoj Fortici

Pobožnost križnog puta među vjernicima u Otočcu je posebno omiljela i bar kod pobožnog dijela župljana česta u praksi. Poseno je ova pobožnost zadnjih godina česta i rado prihvaćena na brdu Fortice gdje je podinut monumentalni križnp put u kemenim pločama. Ovo je s obzirom na sam lokalitet i izvedbu umjetnika zaista jedinstveni križni put.

Danas, 25. ožujka o.g. iako je ta pobožnost bila u župnoj crkvi prije dopodnevnih sv. misa dio vjernika došao je poslije podne i na Forticu gdje je u lijepom vremenu na zraku uz laganu šetnju pobožno obavljao križni put. Oni to obavljaju kad je svećenik prisutan, ali ako je i sprječen oni će pobožnost obviti sami. Pozivamo i druge da im se pridruže kad god to mogu. Na kraju križnot puta redovito se navrati i u kapelicu Gospe žalosne koja je temeljito obnovljena, u kojoj se zaista može lijepo i sabrano moliti.

S Foritce pada pogled na čitavi grad Otočac i dok se moli ne može se a da se u molitvu ne uključi grad i njegovi stanovnici.

Na Foritici će pobožnost križnog puta biti na Cvjetnicu i na Veliki petak u 17 sati.