Misa zadušnica za mons.Vladu Pezelja
Misa zadušnica za mons.Vladu Pezelja – bivšeg otočkog župnika i dekana bila je večeras 07.svibnja u 18,30 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

IN MEMORIAM : Vlade Pezelj ( 6.listopad 1929. – 7.svibanj 2004. )

Mons. Pezelj rođen je 6. listopada 1929. u Ličkom Petrovom Selu. Gimnaziju i biskupijsko sjemenište pohađao je u Gospiću i Pazinu, studij Teologije u Rijeci, a za svećenika je zaređen 1. siječnja 1955. u senjskoj katedrali, nakon služenja tromjesečne zatvorske kazne. U srpnju iste godine postaje duhovni pomoćnik u Gospiću, no 1. listopada 1955. ondašnji ga režim ponovno zatvara, ovoga puta na 3 godine i 4 mjeseca strogog zatvora u Staroj Gradiški. Od 1959. do 1963. godine bio je župnik Drežnik Grada i Vaganca, a zatim Perušića i Kaluđerovca. Vicerektorom sjemeništa u Rijeci imenovan je 1965., da bi u ožujku 1969. bio imenovan za zamjenika upravitelja župe u Švici i zamjenikom dekana Otočkog dekanata, čijim župnikom i dekanom postaje sljedeće godine. Do svog umirovljenja 2001. još je upravljao župama Ramljane i Čanak, te Otočac i Dabar.

Posljednju euharistiju odslužio je u četvrtak navečer 6. svibnja u kapelici Sv. Ivana Nepomuka, a preminuo je u petak 7. svibnja, u 75. godini života i 50. svećeništva.