Spomen misa za žrtve u Drugom svjetskom ratu u Boričevcu.
Dana, 27. srpnja o. g. u crkvi Male Gospe u Boričevcu služena je spomen misa za žrtve koje su stradale na ovaj dan 1941.župi Boričevac. Misu je služio biskup mons. dr.Mile Bogović zajedno s desetak svećenika. Misu su sudjeovali lokalni političari g. mr. Darko Milinović,saborski zastupnik  župan ličko-senjski g. Milan Jurković, gradonačelnik Gospića g. Milan Kolić, predsjednik županijke skupštine g. Krmpotić.

Sudjelovali su predstavnici udruge Boričevičanaca koji su preko svoje predstavnice ukazali na novoizišlču knjigu "Dossier Boričevca" koja na opisuje stradanja mještana Boričevca i ovog Lapačkog kraja u ratu i poraću. A stradanja su počela s tzv." prvom puškom " na današnji dan 1941. Tom puškom počelo je ubijanje i proganjanje nevinih ljudi kojima se oduzimalo živote samo zato što su hrvati - katolici, kako je nagasio biskup Bogović u svojoj propovijedi. Ima još onih koji su "nadahnuti" i danas tom puškom. Njezin barut se osjeća mnogim glavama koje su i danas na vlasti, pa i u našem Hrvatskom saboru gdje se je nadavno "odredilo"kada počima ljudski život i kada se može takve živote istrijebiti - ukloniti kao da nisu ljudi. Opasno je igrati se Boga koji jedini ima vlast nad životima drugih.

Crkva Male Gospe u Boričevcu u obnovi

Na misi s narodom su i loklani političari gore spomenuti.