Misa u Domu za starije i nemoćne u Otočcu
Danas, 10. kolovoza o.g. u 10 - 12 sati štićenike u Domu za starije i nemoćne u Otočcu pohodili su svećenici: mons. Tomislav Šporčić i vlč. Jure Ladišić. Taj pohod učinili su povodom svetkovine Velike Gospe koja se slavi iduće srijede.

Oni su najprije ispovijedali sve one koji su to zaželjeli, a onda su slavili Sv. Misu koju je predvodio mons. Šporčić. Oni koji su pokretni bar uz pomoć djelatnica Doma došli su u dvoranu na misu, a ostali su u svojim sobama čekali da im se donese sv. Pričest.

Na kraju nekima je podjeljeno i bolesničko pomazanje. Ono što može radovati svakog čovjeka i kršćanina jest radost i zahvalnost osoba koje se poslužuje. Među ovim osobama to se može redovito doživljava. Puno u tom vidu znači priprava koju učine djelatnice Doma prije samog dolaska svećenika.

Hvala jednima i drugima !

Vlč. Jure štićenike u ovom Domu posjećuje svaki prvi petak u mjesecu, ali redovit je zajedno sa župnikom pred velike blagdane, kao što je Velika Gospa, Svi Sveti, Božić i Uskrs.

Svakog tjedna posjeti i bolesnike koji su smješteni u bolničkom stacionaru.