Danas, 05. prosinca 2017. u župnoj crkvi bila je redovita Sv. Misa - zornica u 6,15 sati. Lijepo je vidjeti veći broj vjernika koji dolaze i prije mise u većem dijelu, mole krunicu čekajući početak mise ili se neki ispovijedaju.
Večeras već tradicionalno u Otočcu nakon večernje svete mise u 19,00 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva zapaljenja prva svijeća na adventskom vijencu na središnjem trgu. Svijeću je zapalio uz prigodni molitvu mons.mr.Tomislav Šporčić
Danas, 3.prosinca, prva je nedjelja došašća. Središnja sveta misa kao i svake nedjelje bila je u 11 sati, a predvodio ju je mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
Ovo je posljednja nedjelja ove crkveno-liturgijske godine.
Na spomendan Sv. Cecilije, zaštitnice crkvene galazbe i pjevača, okupili su na sv. Misi i pjevači Župe Presv. Trojstva u Otočcu predvođeni prof. Brankom Bernardi.
U pastoralnom centru Marije Majke Crkve na Mukinjama, Plitvice, održan je redoviti godišnji susret čitača u liturgiji Gospićko-senjske biskupije.
Na večernjom misi bio je i izaslanstvo Gradskog vijeća Grada Otočca koje je prije mise zapalilo svijeće kod spomenika braniteljima u gradskom parku u Otočcu.
U župnom domu u Sincu, u ponedjeljak 13. studenoga svećenici Otočkoga dekanata održali su svoj posljednji ovogodišnji sastanak.
Župnik je kraće protumačio evanđelje koje govori u prispodobi Mudrih i ludih djevica koje čekaju zaručnika. Zaručnika predstavlja Krist Gospodin kojega vjernik očekuje i želi susret s njime u ovom životu, a osobito je važno da se u konačnosti
"Tko se god uzvisuje, bit će ponižen, a tko ponizuje, bit će uzvišen"
Poljičani i Donjograđani u većem su broju nazočili misi u 11 sati u kapeli Bezgrešnog začeća BDM na Poljicima
Misi okupio se znatno veći broj vjernika nego li iz samog Dabra može doći. No, došli su oni iz Zagreba, Otočca i drugih strana. Dodšli su na grobove svoje rodbine
Program je započeo Sv.misom koju je predvodio župnik, mons. Tomislav Šporčić.
U nedjelju, 29. listopada o. g. u župnoj crkvi Presvetog Trojstva - Otočac, prije podne u 9 i 11 i poslije podne u 18 sati služene su sv. Mise.
U župi Otočac održat će se molitveno-meditativni program u noći prije Svih Svetih koji će predvoditi Euharistijska molitvena zajednica Otočac, Zajednica mladih Ivan Pavao II. i VIS Trinitas Otočac.
U noći od 23. na 24. listopada o.g. jaki vjetaru u Dabru digao je i prevrnuo bakreni krov na crkvi te polovicu južne strane ostalo bez krova.
Posebno raduje da se profesori u tom vidu angažiraju i vode učenike da se na konkretnom mjestu uopoznavaju s likovima naše povijesti
Hodočasnici iz Koreje sa svojim svećenikom vlč. Alfonzom u župnoj crkvi u Otočcu slavili su Sv. Misu
U nedjelju, 22. listopada 2017. u 19 sati mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki predvodio je Euharistijsko - zahvalno bogoslužje u Senjskoj katedrali.
Danas je i misijska nedjelja pa sva prikupljena milostinja ide za Misije, a u posjeti su nam i dva člana zajednice “Mondo nuovo” iz Kistanja kod Šibenika, Jurica koje je već bio kod nas 2014.godine i Đordano koji je prvi puta.
Na početku svečanosti ravnatelj prof. Ivan Vidmar pozdravio je sve prisutne a posebno župnika i dekana mons. Tomislava Šporčića.
U ponedjelja, 16. listopada 2017. u župnom stanu župe Bl. Dj. Marije od Svete Krunice u Ličkom Lešću održan je redoviti Dekanatski sastanak svećenika Otočkog dekanata.
Dana, 15.listopada središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi u 11 sati na 28.nedjelju kroz godinu predvodio je mons.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.
U nedjelju, 8. listopada 2017. u 17 sati župnik otočki mons. Tomislav Šporčić predvodio je župnu Sv. Misu za župljane župe Presvetog Trojstva u Plešcima
U nedjelju, 8. listopada 2017. Sv. Mise u 9 i 11 sati služio je i propovijedao župnik T. Šporčić. Homiju je izrekao na temu Gospodara i Vinograda o kojem Isus govori i današnjoj nedjelji.