Dana, 29.travnja peta je vazmena nedjelja. Središnju svetu misu u 11 sati predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić, dekan otočki.
Četvrti koncert duhovne glazbe ‘Progledaj srcem’ održao se jučer, u subotu, 21. travnja 2018. u košarkaškom centru Dražen Petrović, u Ciboni u Zagrebu, s početkom u 20:00 sati.
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljen dječak LUKA TONKOVIĆ, od oca Danijela i majke Danijele rođ.Gomerčić.
U ponedjeljak, 16. ov. mj. u župnom stanu u Kompolju održan je redoviti, mjesečni sastanak za svećenike Otočkog dekanata. Sastanak je sazvao i vodio dekan mons. Tomislav Šporčić.
U današnjoj homiljiji župnik je protumačio evanđelje po Luki 24, 35-48.
Na sv. Misi u 11 sati bilo je i krštenje djeteta Šimuna Rudelić, sina Antonija i Marice r. Pivač. A kumovi su bili supružnici Željko Tonković i Jelena r. Lukac iz Švice.
Na misi se okupio za Dabar veći broj vjernika što nije viđeno još od blagdana Sv. Mihovila.
Na misi je bilo posebno svečano jer je u zajednicu krštenih primljena djevojčica Lea Podnar od oca Gorana i majke Dragane rođ.Špehar. Okupio se veliki broj vjernika, rodbine i prijatelja pa je crkva bila potpuno ispunjena.
Prvi dio bdijenja započeo je u 22,30 sati lucenarijem ili službom svjetla. Župnik mons.mr.Tomislav Šporčić blagoslovio je uskrsnu svijeću i oganj s kojega je upalio uskrsnu svijeću
Na Velki petak prije Obreda Velikog petka u crkvi bila je pobožnost Križnog Puta na Fortici. Pobožnost je predvodio župnik mons.Tomislav Šporčić.
Kršćani diljem svijeta obilježavaju Veliki petak, dan raspeća i smrti Isusa Krista. Dan je Muke Gospodnje, kada se vjernici prisjećaju posljednjih sati Isusova života. Veliki petak jedini je dan u godini kada nema klasičnog misnog slavlja
Na prvi dan Svetog trodnevlja – Veliki četvrtak u župnoj crkvi u Otočcu slavili smo svečanu euharistiju – misu Večere Gospodnje.
Danas na Cvjetnicu, 25.ožujka, sv. Mise u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu bile su u 9,00 i 11,00 sati.
Ispovijedi je pristupio veliki broj vjernika...
Na susretu je sudjelovalo preko 200 vijećnika koji su većinom došli u pratnji svojih župnika. Iz župa Otočkog dekanata bilo je šezdeset vijećnika.
Predzadnja nedjelja u korizmi se naziva Gluha nedjelja jer se u prošlosti tu nedjelju pjevalo bez pratnje orgulja, u crkvama bi se pokrivali križevi, kipovi i slike, sve kako bi crkve izgledale jednostavnije.
4. koncert korizmenih nota pasionske baštine „Sinac pod križem“ ispunio je mirom i toplinom probranu publiku, i na isti način posložene izvođače.
Nastupilo je 20 ekipa iz osnovnih škola te osam srednjoškolskih ekipa, s ukupno 112 natjecatelja uz 28 mentora. Prije početka natjecanja održan je kraći duhovni i umjetnički program uz nastup školskog zbora kao i folklorne skupine škole domaćina.
Na prvo misi koncelebrirao je i vlč. Jure Ladišić. Mali pjevači pod vodstvom čs. Ljubomire Lešić i gđe Gabrijele Degoricija uvežbano i skladno animirali su čitatvu Crkvu. I ministranti su bili vrijedni i brojni. Na misi pjevali su članovi župn
U Kući - samostanu Sestara Presvetog Srca Isusova u Otočcu danas je održan izbor izaslanice za izbor vrhovne glavarice ( časne majke ) za generalni kapitul u Rijeci kojoj uskoro ističe šestogodišnji mandat.
U petak navečer s misom u 18 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu započela je pobožnost 24 sata za Gospodina,u smislu preporuke pape Franje i i našega biskupa mons. Zdenka Križića.
Sinoć, 8.ožujka u župnom stanu u Otočcu, održana je redovna sjednica Župnog pastoralnog vijeća Župe Otočac i filijale Dabar. Predsjedavatelj sjednice je bio otočki župnik i dekan mons.mr.Tomislav Šporčić te 17 vijećnika ( četvorica su se i
U župnom domu u Švici u ponedjeljak je održan redoviti mjesečni radni susret svećenika Otočkoga dekanata. Nakon molitve Trećega časa, domaćin vlč. Mile Rajković održao je nagovor o temi Korizma s vjernicima u župi.
U nedjelju, 4. ožujka o.g. s Misom u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu i susretom u župnoj dvorani završio je prvi turnus tečaja o braku za zaručnike župa Otočkog dekanata. Tečaju je pristupilo i završilo deset zaručničkih parova.
Na treću korizmenu nedjelju, 4.ožujka svete mise u župnoj crkvi bile su u 9, 11 i 18 sati. Predvoditelj misnog slavlja bio je župnik i dekan otočki mons.Tomislav Šporčić.