Biskup Bogović : Tko nije bio tužan taj ne zna što je radost

Danas, 29.siječnja na četvrtu nedjelju kroz godinu središnju svetu misu u 11 sati služio je i propovjedao mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup u miru.

U svojoj homiliji biskup je kazao kako je škola potrebna svakome. Mudrost života je važnija nego fizika i kemija i matematika. Ovaj život treba biti put koji će nastaviti u vječnosti. Koji su to koji su se suprostavljali Isusu, onda vidimo neke jasnoće. Onaj koji su bogati u znanju i imanju i vlasti oni misle da njima nije potrebna pouka. Isus je rekao onim siromašnima da nemaju bogatstvo ali su otvoreni prema životu. Onaj koji nije priznat u društvu, on najbolje raste i ima najmilje oko. Tko nije bio tužan taj nezna što je radost. Najblagoslovljeni naši časovi su bili oni kada smo digli ruke prema Bogu i od Boga zamolili milost. Što više rastemo to više obogaćujemo svoju dušu i svoj život. Nevolje u životu su jedan novi poticaj. Ono što je najvažnije je život. Isus je govorio blago siromasima. Dragi vjernici vi znadete da sam ja napravio projekt CHM koji košta 60 milijuna kuna, najprije su došli ljudi iz Behtela koji su rekli da oni to mogu napraviti brzo. Ja sam rekao gradite vi sebi spomenik, ovo će raditi mali ljudi kojima će Crkva služiti ljudima. Što je osjetljivost veća u Crkvi to je jasnija Kristova poruka - naglasio je biskup.

Euharistijsko slavlje animirao jecrkveni zbor predvođen s.Ljubomirom i prof.Brankom Bernardi za orguljama.