Upaljena treća adventska svijeća

I ove nedjelje na Trgu dr.Dražena Bobinca okupilo se mnoštvo građana Otočca,  od onih najmlađih pa do onih najstarijih, a kako bi svi zajedno u radosti i miru prisustvovali paljenju treće adventske svijeće na velikom adventskom vijencu.

Treća je svijeća pastirska, a postupno paljenje svijeća označava sve veće približavanje Božića. Njena temeljna poruka je „Gaudete!“ – radujte se. Upravo u ovo adventsko vrijeme kršćani se nadaju dolasku Božjem, onom koji će svojim milosrđem postati dio nas. Jedino tada čovjek ne gubi smisao svoga života i dobiva snagu za približavanje Božjem kraljevstvu.

Riječi molitve i blagoslov uputio je župnik i dekan mons.mr.Tomislav Šporčić, a crkveni zbor VIS "Trinitas" izveo je nekoliko adventskih pjesama. Treću adventsku svijeću na adventskom vijencu upalio je otočki župnik i dekan mons. mr.Tomislav Šporčić. Paljenju svijeće prisustvovao je i gradonačelnik Otočca dr.Stjepan Kostelac s obitelji.