Koncert korizmenih skladbi u subotu

Treću godinu za redom publika će imati priliku 8. travnja ( subota)  čuti birana djela i izvođače korizmenih skladbi u prostoru crkve Presvetog Trojstava, centru našeg dekanata uoči Cvjetnice u 19,00 sati, a iza svete mise u 18,30 sati koju će predvoditi otočki župnik mons. Tomislav Šporčić.

Raznolikošću repertuara  oslikava se bogatstvo napjeva koji prate liturgijsko slavlje na našim prostorima. Izvođači će izvesti skladbe novijih datuma, preko tradicionalnih sve do komada svjetski poznatih skladatelja.

Dođimo prije svega na misno slavlje, te okrijepljeni poslušajmo nesvakidašnju glazbenu priču naslonjenu na pasionsku baštinu Hrvata.

Nastupaju: Kulturno umjetničko društvo „Lipa“ iz Sinca, Zavičajno društvo „Sinac“ iz Zagreba, Župni zbor župe Svetog Stjepana mučenika iz Kompolja , Župni zbor župe Uznesenja Blažene Djevice Marije iz Brinja, Župni zbor „Sveta Cecilija“ župe Presvetog Trojstava iz Otočca, Zbor mladih „Jesus Freakz“ župe Tijela Kristova iz Zagreba, Orguljašica prof. Branka Bernardi župe Presvetog Trojstva iz Otočca.

Podupiratelj koncerta: Grad Otočac

Organizatori koncerta: KUD „Lipa“ Sinac i ZD „Sinac“ Zagreb.

( J.I. )