Krštena Tea-Marija Marković

Danas, 2.listopada, na 27.nedjelju kroz godinu središnju svetu misu u župnoj crkvi predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić.

Za vrijeme mise u zajednicu krštenih primljena je djevojčica Tea-Marija Marković.

U svojoj propovijedi župnik je rastumačio današnje Evanđelje po Luki " O da imate vjere ! ". Pitanje vjere u prvoj Crkvi zacijelo je s vremenom postajalo sve važnije i sve češće i ozbiljnije postavljalo. Očito je da za Isusa ne postojo slaba i jaka vjera, već samo vjera i nevjera. Vjera može biti samo dodatno osiguranje onome što čovjek sam može učiniti, ona nije nikakav oblik nadogradnje života koji inače dobro funkcionira i bez Boga. Ona je posve nova orjentacija i posve nov stav u životu koji nastaje u susretu s njegovim navještanjem kraljevstva Božjega. Kao što Isus može kraljevstvo Božje usporediti s gorušičinim zrnom to isto vrijedi i za čovjekovu vjeru. To malo zrno nosi u sebi veliku snagu iz koje nastaje pravo stablo. Tako i čovjekova vjera, ako je ima. Vjera je uvjek dar koji čovjek može zahvalno prihvatiti i onda se posve osloniti na Boga.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić na orguljama.