Jutarnja Sveta Misa na II.nedjelju došašća

Danas u 9 sati sv. Misu u župnoj crkvi u Otočcu predvodio je župnik i dekan otočki mons. Tomislav Šporčić.

Župnik je u propovijedi, na temelju prvog čitanja iz proroka Izaije i evanđelja po Sv. Mateju progovorio o dvojici svjedoka i navjestitelja Došašća.

To je prorok Izaija u dalekom starom zavjetu i Sv. Ivan Krstitelj na prijelazu iz starog u novi savez. Oni su svjedočili svojoom vjerom. Izaija navješćujući radost i promjenu čitave stvarnosti jer dolazi Mesija. On već najavljuje i Ivana te će reći "Glas koji više u pustinji: pripravite put Gospodnji poravnite mu staze". Za Ivana nema veće radosti od one kad je ugledao Mesiju te prstom ukazavši na njega rekao: Evo, jaganjca Božjeg koji oduzima grijehe svijeta. To je taj. Njega čekamo. Mi trebamo biti svjedoci Božjeg - Isusovog dolaska k nama danas u njegovim otajstvima. Otajstvu Riječi Božje i otajstvu njegove sakramentalne prisutnosti u Euharistiji. Mi ne slavimo Advenat pa onda niti Božić samo njegove vanjeske znakove., makar su i oni važni. Ne slavimo neke običaje, bez obzira koliko bili lijepi. Slavimo život kojeg živimo. Takav Božić možemo navješćivati i drugima.

Svetu misu u 11,00 sati predvodio i propovijedao biskup u miru mons.dr.Mile Bogović.

Euharistijskao slavlje animirao crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.