Dvadeset i četvrta nedjelja kroz godinu

Na 24.nedjelju kroz godinu, 11.rujna, središnju svetu misu u župnoj crkvi služio je župnim mons.Tomislav Šporčić.

Tri prispodobe koje Luka donosi u nizu mogle bi se zajednički nazvati "prispodobama nade". Izazvan prigovorom farizeja i pismoznanaca zašto "prima grješnike i blaguje s njima ", Isus ne iznosi nikakvu obranu, već pripovjeda što čini pastir kad od stotinu ovaca izgubi jednu, kako se ponaša žena koja izgubi jednu od deset drahma i napokon kako otac proživljava odlazak mlađeg sina u tuđi svijet i što čini kad se sin ponovno vraća u očinsku kuću. U svim tim likovima Isus želi istaknuti Božje crte u odnosu prema griješnicima. Bog ne samo da traži grješnika, već se neizmjerno raduje njegovu nalasku i slavi njegov povratak. Sve tri prispodobe govore o nadi s kojom svatko može računati. Samo one bile bi dovoljne da opravdaju naziv evanđelje - Radosna vijest za Isusovu poruku - kazao je župnik u svojim razmišljanjima.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom a za orguljama bila je Gabrijela Degoricija.