Bogoslužje riječi za početak školske godine

Danas, 5.rujna, u župnoj crkvi u Otočcu bio je nesvakidašnji molitveni susret za sve učenike Osnovne i Srednje škole u Otočcu.

Za ovaj susret uobičajeno je imati Bogoslužje Riječi kako bi svi od onih najmanjih do najvećih mogli pažljivo u njemu sudjelovati. Bogoslužje je predvodio župnik mons. Tomislav Šporčić uz posluživanje mnoštva ministranata. Pjevanje je predvodio VIS "Trinitas" pod vodstvom Darija Košćak zajedno s članovima dječjeg zbora "Anđeli".

U kratkoj homiliji župnik je posebno naglasio jučerašnju svečanost iz Vatikana na kojoj je proglašena svetom Majka Terezija. Istaknuo je njezinu poniznost i veličinu u služenju najmanjima i najslabijima. Čitanje iz knjige mudrosti pročitala je Bernarda Zoričić, a molitvu vjernika čitale su Dora Burić i Lana Kranjčević.

Poslije Bogoslužja župnik je sve prisutne nastavnike i profesore pozvao na počašćenje i druženje u dvorani Pastoralnog centra.