Proslava Dana kruha u Otočcu

Dana, 14. listopada o. g. u Osnovnoj školi Zrinskih i Frankopana u Otočcu upriličena je svečanost Dana kruha.

Nakon okupljanja učenika, nastavnika i učitelja i drugih djelatnika škole došla je ravnateljica škole gđa.Renata Hodak i župnik mons. Tomislav Šporčić te je započeo program. Prije same Službe Riječi i blagoslova kojeg je predvodio Župnik učenici su pod vodstvom vjeroučiteljice Tine Košćak izvele jednu recitaciju.

A na samom početku programa kao i u tijeku Službe Riječi pjevanje je predvodio Mali zbor " A n đ e l i" pod vodstvom č.s. Ljubomire Lešić. Vjeroučenici su čitali čitanje i molitvu vjernika. Župnik je kratko održao dijalošku homiliju u čemu mu je dobro pomogao vjeroučenik Gabrijel Jurkić iz IV. razreda. Posebno je istaknuo potrebu vjernika da znade Bogu zahvaliti te u raznim darovima prepoznati Božju prisutnost i Božju ljubav.

Ravnateljica gđa.Hodak i župnik Šporčić obišli su sve bogato raskošne stolove svih razreda te izrazili trud djece s njihovim voditeljima za smisao i ljepotu koju su htjeli izraziti.

(Št)