Kronika župe Presvetog Trojstva u 2016.godini

U 2016.godini u župi Otočac kršteno je 40 osoba. Od toga je 11 rođeno u 2016.godini, drugi koji su kršteni rođeni su i prije 2015.godine, 22 je rođeno 2015.godine, a petero je kršteno izvan Otočca a župljani su Otočca.

Vjenčano je 12 pari mladenaca. Prošle godine vjenčano je 19 pari. Više njih posebno mladoženja vjenčano je izvan Otočca jer su im djevojke bile iz drugih župa, a takovi redovito žive u Otočcu.

Umrlo je 49 osoba ( 22 je proviđenih, a 27 neproviđenih), od toda 23 su muške osobe, a 26 ženskih. 13 ih je umrlo od bolesti srca, 7 od moždanog udara, 12 od tumora odnosno karcinoma, 7 od starosti i ostalih drugih bolesti i slaboće. 19 njih je umrlo starosti od 1938 pa na više.

U 2016.godini imali smo 35 prvopričesnika, a godinu kasnije bilo ih je 44 prvopričesnika. Krizmano je 57 krizmanika, a prošle ( 2015) bilo je 49.krizmanika.

I u 2016.godini izdali smo godišnja župa Otočkog dekanata "VRILO", izdajemo bilten mladih papa Ivan Pavao II. "Žive vode", imamo redovitu vjersku radio emisiju "Put, istina i život", imamo web stranicu župe www.zupa-otocac.hr . Češće izdajemo razne biltene, redovito izdajemo bilten o Velikoj Gospi na Krasnu.

u 2016.godini nisu se radili neki posebni građevinski radovi, ali se morao isplatiti dug iz prošlogodišnjih radova od 100.000,00 kuna i to onaj dio koji je preuzela Župa bez obzira ško je Grad Otočac sufinancirao radove, Grad je svoje obveze podmirio na vrijeme.

Hodočastili smo na Mariju Bistricu autobusom ali je značajna grupa pješačila i pješke hodočastila. Hodočastili smo u Poljsku u zajedništvu vjernika iz čitave Biskupije. Iz Otočca i susjednih župa hodočastio je pun autobus vjernika.

Ima sigurno puno raznih događanja koje bi valjalo spomenuti, a to možemo učiniti i kroz druge prilike.