Na Misi u 10 sati imali smo i krštenje djeteta Dore, prvorođene kćeri Ivana Abramovića i Marie r. Ladišić. A kuma je bila Ana Banić. Čestitamo roditeljima i rodbini i molimo i za to novorođenče i novog člana naše župne zajednice.
Posebno svečano proslavljena je Karmenica u Kuterevu - mons. Tomislav Šporčić dekan otočki i generalni vikar biskupije proslavio je svoj zlatomisnički jubilej, 50 godina svećeništa i "mlade maše" u rodnom Kuterevu.
Povodom zlatomisničkog jubileja otočkog župnika mons. mr. Tomislava Šporčića, odnosno 50 godina njegova svećeništva, jučer je u crkvi Presvetoga Trojstva u Otočcu nakon 'zlatne maše' predstavljen zbornik
U crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, 15. srpnja mons.mr.Tomislav Šporčić proslavio je zlatnu misu.
Jučerašnji zadnji dan priprave za današnju proslavu zlatomisničkog jubileja mons. Tomislava Šporčića započeo je pobožnošću križnog puta na Fortici koju je i vodio zlatomisnik, a završio darivanjima poslije mise i druženjem pred crkvom Presve
Nakon mise, a to će biti u 11 uri, također u crkvi Presvetog Trojstva, bit će javno predstavljen zbornik radova, posvećen msgr. Šporčiću pod nazivom „Poziv, poslanje i služenje“.
Drugog dana priprave za proslavu zlatomisničkog jubileja našeg župnika mons. Tomislava Šporčića, u četvrtak, 13. srpnja 2017., misu i euharistijsko klanjanje u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je don Goran Antunović
U srijedu, 12. srpnja o. g. u župnoj crkvi u Otočcu zapoečli smo s trodnevnom duhovnom pripremom za slavlje Zlatomisničkog jubileja našeg župnika, dekana i generalnog vikara mons. mr.Tomislava Šporčića.
O druge polovice lipnja i tijekom srpnja o. g. u župnoj crkvi Gospe Karmelske u Kuterevu izvode se opsežni radovi. Ovih dana privode se kraju.
Na misi u 10 sati bila je i svečanost kjrštenja dvoje djece. Kristio je Lanu, prvo dijete Steve Vlaisavljević i Ivane r. Orešković te Marcelu, drugo dijete Alena Dasović i Kristine r. Gomerčić.
Ljetno vrijeme mnogu djecu odvedu na raličite strane njihovi roditelji pa se je teže okupiti.
Dekretima gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića izvršena su sljedeća imenovanja, razrješenja i premještaji svećenika u Gospićko-senjskoj biskupiji.
Zahvaljujemo biskup šibenskom na njegovom i pohodu Otočcu kao i njegovim vjernicima i suradnicima.
Danas na 2.srpnja 1967.godine svećenički red je primio nas sadašnji župnik mons.mr.Tomislav Šporčić. Zlatni je to jubilej - 50.godišnjica misništva.
Na blagdan svetog Petra i Pavla u župnoj crkvi u Otočcu služena je sveta misa u 10,00 sati. Predvoditelj misnog slavlje bio je mons.mr.Tomislav Šporčić župnik, dekan i generalni vikar biskupije, uz suslavitelja don Juru Ladišića pastoralnog surad
Na 12. nedjelju kroz godinu u župnoj crkvi unatoč sparnog i vrućeg vremena na sv. misama sudjelovao je veliki broj vjernika.
Svečanu misu slavio je mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije, dekan i župnik otočki.
U župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, danas 15.lipnja, na Tijelovo središnje misno slavlje u 10.00 sati predvodio je mons. mr. Tomislav Šporčić, generalni vikar Gospićko-senjske biskupije, dekan i otočki župnik, u suslavlju s don Jurom Ladi
Na Bogoslužju su prisustvovali svi od I.- VIII. razreda sa svojim razrednicima i drugim nastavnicima predvođeni ravnateljicom Anom Marijom Cvitković.
Primanjem sakramenta Svete potvrde 37 ovogodišnjih otočkih krizmanika primilo je puninu Duha Svetoga. Sakrament Svete Potvrde ili Krizme je sakrament kojim krizmanik ulazi u „svijet odraslih“ u vjeri.
Prvopričesnici krenili su u procesiji od Pastoralnog centra do župne crkve. Kako i doliči sjeli su u prezbiterij svetišta, na desnu stranu djevojčice a na lijevu dječaci.
Po završetku pjesme zamolili smo manju grupu da ih pitamo od kuda su kada tako lijepo pijevaju. Ljubazna gospođa kaže mi smo iz župe Marije Pomoćnice iz Zagreba sa Knežije
Radosno su na svoj način razgovarali i zaželjeli jedini drugima laku noć i doviđenja, a Koreanci su bili jako zahvalni župniku što je otvorio crkvu
Na prvoj i drugoj misi župnik Šporčić govorio je ana temu današnjeg evanđelja.