Dana, 16. veljače o.g. u župnoj crkvi nakon večernje Sv. Mise bila je molitva i pobožnost Euharistijskog klanjanja.
Udruga hodočasnika Gacke i Brinja „Sv. Rok“ održala je jučer u pastoralnom centru župe Otočac redovnu godišnju skupštinu, a nazočio joj je i generalni vikar i otočki župnik mons. mr. Tomislav Šporčić.
Danas, 12.veljače, na šestu nedjelju kroz godinu središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi u 11 sati predslavio je mons.dr.Mile Bogović - biskup gospićko-senjski u miru, a suslavitelj je bio don Jure Ladišić.
Svakog čovjeka vrednujemo kao osobu i volimo takvoga kakav jest - bez obzira na njegovo fizičko ili mentalno zdravstveno stanje i bez obzira na njegove osobine.
Na blagdan Svijećnice (Prikazanje Gospodinovo u Hramu) Sv. misu u 11 sati u Poljicima predvodio je vlč. Mile Rajković, župnik župe Sv.Ivana Krstitelja - Švica. Nakon uvodne riječi i blagoslova svijeća.
Danas, 29.siječnja na četvrtu nedjelju kroz godinu središnju svetu misu u 11 sati služio je i propovjedao mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup u miru.
Biskup Bogovović u svojoj homiliji kazao je kako je Isus imao velike zadatke s apostolima za odraditi. Isus je odabrao 12 apostola koji će ući u specijalnu školu. Danas je uzeo Petra, Andriju, Ivana i Jakova oni su krenuli za njim.
Na blagdan Fabijanova, 20. siječnja nakon večernje Sv. Mise koju je predvodio don Anđelko Kaćunko glazbeni sastav VIS Trinitas izveo je koncert duhovnih pjesama.
Don Anđelko je odmah na početku sv. mise objavio kako je "uskočio" kao zamjena za iznenada oboljelog (srećom riječ je samo o jakoj prehladi!) fra Juru Marčinkovića, koji je nakon misnoga slavlja također trebao u Gackom pučkom otvorenom učilištu
Osim nedjelje, 15. ov. mj. u našoj župi je predvodio razne programe svećenik - salezijanac don Mihovil Kurkut.
Ljudi su ga zato odgađali što dalje, pa bi ga primili zaista pri kraju, često bez svijesti. Iza njega su redovito umirali.
Don Mihovil u svojoj homiliji govori iz srca, bez papira i čitanja koristeći ne samo ambon nego cijeli prezbiterij pokazivajući svojom rukom na križ u kojem je spasenje čovjeka.
Blagdan Isusova Krštenja posloavili smo danas svetim misama u 9 i 11 sati u župnoj crkvi.
Ima sigurno puno raznih događanja koje bi valjalo spomenuti, a to možemo učiniti i kroz druge prilike.
Misu zahvalnicu, u 18 sati, na Silvestrovo 31.prosinca, na svršetku ove kalendarske godine u župnoj crkvi predvodio je i propovijedao mons.Tomislav Šporčić u zajedništvu s don Jurom Ladišićem. Poslužitelj oltara bio je sjemeništarac Kristijan P
Na ovogodišnji Božić, 25.prosinca župnik mons. Tomislav Šporčić bio je pozvan na ručak kod časnih sestara u Samostan sestara Presvetog Srca Isusova u Otočcu.
Na drugi dan Božića, blagdan sv. Stjepana Prvomučenika, gospićko-senjski biskup mons.mr.Zdenko Križić predvodio je euharistijsko slavlje u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu.
Krajem godine, prije Božića iz tiska izišao je godišnjak župa Otočkog dekanata Vrilo. List uređuje te je glavi urednik mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i dekan otočki te generalni vikar Gospićko-senjske biskupije uz brojne suradnike.
Svetkovina Božića – Gospodinova otajstvenog dolaska, svečano je proslavljena u subotu 24. prosinca u otočkoj župnoj crkvi Presvetog Trojstva misom polnoćkom koju je, u prepunoj crkvi predvodio mons.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije. d
Ovo je moja prva proslava, zajedno s vama, ovoga, ako ne najvećeg, onda mnogima najdražega kršćanskoga blagdana: Isusova rođenja. Utjelovljena Božja Riječ je postala čovjekom, ušla u našu povijest s našim ljudskim licem, nama u svemu slična os
Upravo ta četvrta svijeća pali se danas i potpuno paljenje svijeća u advnetskom vijencu znak je da je Božić uskoro sa nama.
Danas, 18.prosinca proslavili smo četvrtu nedjelju došašća. Svete mise u župnoj crkvi u 9 i 11 sati predvodio je i propovijedao župnik i dekan mons.mr.Tomislav Šporčić.
Riječi molitve i blagoslova sajma obavio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar, dekan i otočki župnik
U prvom dijelu susreta bilo je Pokorničko bogoslužje i osobno ispovijedanje svećenika.- Pokorničko bogoslužje predvodio je don Goran Antunović, župnik župe Majke Crkve u Mukinjama (Plitvice).
Treća je svijeća pastirska, a postupno paljenje svijeća označava sve veće približavanje Božića. Njena temeljna poruka je „Gaudete!“ – radujte se.