U subotu 25. ožujka u Gospiću je svečano proslavljen patron gospićke katedrale, Navještenja BDM, Blagovijest, čime je obilježena godina dana od objave pisma pape Franje o imenovanju novog gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića.
U svojoj homiliji biskup je kazao kako je korizma također nešto slično poput puta koji trebamo proći. Ona nas drma i neda da stojimo na mjestu ili još gore - da nazadujemo. To putovanje mi vjernici gledamo pod vidom vječnosti.
Korizma je vrijeme kada se trebamo ispitati jesu li u redu osjećaji za vječni život. Potreban je razvijeni osjećaj za žeđ i glad, inače bi život brzo skončao; potrebni su nam razvijeni osjećaji za putovanje u vječnost, ta vječna navigacija
Prvi dio hodočašća vjernici župa Otočkog dekanata slavili su u crkvi Bl. Dj. Marije od Svete Krunice u Ličkom Lešću.
Nakon kušnje o kojoj nam je govorilo evanđeosko čitanje prošle nedjelje, danas je riječ o slavi, proslavi, preobraženju. Kršćanin ima uvijek pravo na radost, na priznanje, na odmor, na zahvalnost drugih.
"Ne živi čovjek samo o kruhu, nego o svakoj riječi što izlazi iz Božjih usta"
Blagdan Pepelnice proslavili smo misom i obredom pepeljenja te tako i simbolično, izvanjskim znakom pokazali spremnost na obraćenje kroz post, molitvu i djela milosrđa.
Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM), pod geslom „Krist, nada naša“ (usp. 1 Tim 1, 1), održat će se 29. i 30. travnja 2017. u Vukovaru
U župnom domu u Kuterevu održan je u ponedjeljak 27. veljače radni sastanak svećenika Otočkoga dekanata.
U nedjelju 26.veljače, proslavili smo osmu nedjelju kroz godinu. Svetu misu u 9 sati predvodio je župnik mons.Tomislav Šporčić a na misu posebno su bili pozvani roditelji II. i III. razreda.
Mi Boga znamo koristiti da nam bude sredstvo, koliko ljudi potroše nato da steknu ugled a onda služe bogatstvu.
Udrugom dijelu ili druga dva sata dr.Petar Krešimir Hodžić govorio je sudionicima Tečaja vjere i polaznaicima Tečaja o braku (zaručnicima) Tema je bila o različitosti i darovima muškosti i ženstvenosti.
Pod predsjedanjem gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića,u ponedjeljak, 20.veljače održana je sjednica Zbora savjetnika i dekana Gospićko-senjske biskupije.
Dana, 16. veljače o.g. u župnoj crkvi nakon večernje Sv. Mise bila je molitva i pobožnost Euharistijskog klanjanja.
Udruga hodočasnika Gacke i Brinja „Sv. Rok“ održala je jučer u pastoralnom centru župe Otočac redovnu godišnju skupštinu, a nazočio joj je i generalni vikar i otočki župnik mons. mr. Tomislav Šporčić.
Danas, 12.veljače, na šestu nedjelju kroz godinu središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi u 11 sati predslavio je mons.dr.Mile Bogović - biskup gospićko-senjski u miru, a suslavitelj je bio don Jure Ladišić.
Svakog čovjeka vrednujemo kao osobu i volimo takvoga kakav jest - bez obzira na njegovo fizičko ili mentalno zdravstveno stanje i bez obzira na njegove osobine.
Na blagdan Svijećnice (Prikazanje Gospodinovo u Hramu) Sv. misu u 11 sati u Poljicima predvodio je vlč. Mile Rajković, župnik župe Sv.Ivana Krstitelja - Švica. Nakon uvodne riječi i blagoslova svijeća.
Danas, 29.siječnja na četvrtu nedjelju kroz godinu središnju svetu misu u 11 sati služio je i propovjedao mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup u miru.
Biskup Bogovović u svojoj homiliji kazao je kako je Isus imao velike zadatke s apostolima za odraditi. Isus je odabrao 12 apostola koji će ući u specijalnu školu. Danas je uzeo Petra, Andriju, Ivana i Jakova oni su krenuli za njim.
Na blagdan Fabijanova, 20. siječnja nakon večernje Sv. Mise koju je predvodio don Anđelko Kaćunko glazbeni sastav VIS Trinitas izveo je koncert duhovnih pjesama.
Don Anđelko je odmah na početku sv. mise objavio kako je "uskočio" kao zamjena za iznenada oboljelog (srećom riječ je samo o jakoj prehladi!) fra Juru Marčinkovića, koji je nakon misnoga slavlja također trebao u Gackom pučkom otvorenom učilištu
Osim nedjelje, 15. ov. mj. u našoj župi je predvodio razne programe svećenik - salezijanac don Mihovil Kurkut.
Ljudi su ga zato odgađali što dalje, pa bi ga primili zaista pri kraju, često bez svijesti. Iza njega su redovito umirali.
Don Mihovil u svojoj homiliji govori iz srca, bez papira i čitanja koristeći ne samo ambon nego cijeli prezbiterij pokazivajući svojom rukom na križ u kojem je spasenje čovjeka.