Na 29.nedjelju krštenje u našoj župi
Danas na 29.nedjelju kroz godinu, središnje euharistijsko slavlje u 11,00 sati predvodio je i propovjedao mons.mr.Tomislav Šporčić u zajedništvu s don Jurom Ladišćić pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.

Iz današnjeg Evanđelja po Mateju: "Podajte Caru carevo , a Bogu Božje"čuveni je Isusov odgovor na licemjerno pitanje o legitimnosti poreza, a time i opravdanost uređenog društvenog poretka. No odmah dodaje obvezu poštivati ono što je Božje, jer car nije Bog niti država može biti ravnopravan Božji partner. U Isusovo doba u njegovoj su domovini vladali tuđinci, nevjernici, te se postavljalo pitanje smiju li vjernici po svojoj savjesti ikako priznavati tu vlast, npr. plaćati joj porez. Isus u dosjetljivu odgovoru upozorava da ta vlast, kakva god bila, organizira javni red te je normalno da vjernici na tom području s njom računaju i obdržavaju one njezine zakone koji osiguravaju taj javni red a ne ištu ništa što bi bilo po sebi zlo.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor pod ravnanjem prof.Branke Bernardi.

Na Sv.Misi bilo je i jedno krštenje.