Pohod Domu za starije i nemoćne u Otočcu
Danas, 10. veljače o.g. štićenike u Domu za starije i nemoćne u Otočcu posjetili su djelatnici Caritasa Gosppićko-senjske biskupije gđa Kate Miletić i Jure Bićanić u pratnji župnika mons. Tomislava Šporčića.

Djelatnici Caritasa pohodili su ovaj Dom povodom Svjetskog dana bolesnika koji se slavi na sutrašnji dan, 11. veljače.

Župnik mons. Šporćić pročitao je evanđelje gdje se govori kako je Isus ozdravio bolesnog čovjeka od teške bolesti gube. Ta bolest je bila teška i zbog izoliranosti osobe od drugih ljudi. Caritas - kršćanska ljubav prije svega ide k tome da ljude poveže i dovede u zajedništvo s Bogom i ljudima. Naše međusobno pomaganje, posebno bolesnima i nemoćnima pomaže da takve osobe nadvladaju osjećaj odvojenosti od drugih zdravih i aktivnih ljudi.

Sami stićenici su zamolili župnika da s njima zapjeva koju pjesmu te da im ispriča koji šalu. To je župnik i učinio. Svi se uključili u pjesmi i od srca se nasmijali prateći sadržaj pripovijedanja šala.

Sutra u 16 sati u Domu će za štićenike biti i sv. Misa.