28.nedjelja kroz godinu "Gozba je znak zajedništva"
Danas 9.listpoada, na dvadeset i osmu nedjelju kroz godinu središnje euharistijsko slavlje u 11 sati, župnoj crkvi Presvetog Trojstva predvodio je i propovjedao naš župnik mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije.

U svojoj homiliji župnik se osvrnuo na današnje Evanđelje po Mateju. Gozba je znak zajedništva, slika zajedništva i radosti. Ljudi gozbom slave dovršetak svakog dobrog djela. Čovjek je društveno-socijalno biće i nemože se radovati sam. Zato je gozba uvijek usmjerena drugom, da se drugi snama raduju i lijepo osjećaju. I sveta Misa je gozba da se svi zajedno radujemo. Kaže pjesma" Uzmi sve što ti život pruža" - ali ne uzmimo ono što je protiv života. Što je to planiranje života bez života ? Planiranje obitelji bez obitelji i djece. Izostaje nam svadbeno ruho, a uređujemo se za drugoga. Čovjek misli da je više svoj ako ne mari za drugoga, zato mnogi žele biti u prvom planu. Čovjek teži da sebe producira. Tko danas dolazi na Isusovu gozbu - to su obični "mali" ljudi, obični puk. Na kraju života Bog će biti sudac. Bog je sve pozvao, Bog nas osposobljava i poziva da budemo njegovi sudionici ovdje na zemlji njegove gozbe.

Euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor pod ravnanjem prof.Branke Bernardi za orguljama.