Proslava Gospe Ribarske (Karmelske) u Senju i senjskoj katedrali

Dana 16.srpnja na blagdan BDM - Karmelske, a senjani je nazivaju Ribarskom, bilo je svečano u predvečerje dana. Biskup mons. mr. Zdenko Križić je predvodio misu u suslavlju s župnikom domaćinom preč. dr. Richardom Pavlićem, župnim vikarom Nikolom Prša te članovima - kanonicima Senjskog Kaptola: mons. Milom Čančarom, mons. Tomislavom Šporčićem, preč. Lukom Blaževićem,preč. Silvijom Milinom,te preč. Sanjinom Francetićem, vlč. Dinom Rubčićem i vlč. Šimom Božićem.

Senjski mješoviti zbor pjevao je staroslavensku misu (Krmpotićevu) pod vodstovm g. Ivana Prpića - Špike i orguljaša g. Milana Dučića.

U procesiji su kip nosli senjski ribari, a sudjelovao je Puhački orkestar Senjskog DVD-a također pod vodstovom I. Prpića. U procesiji su na svečani način sudjelovali članovi Senjskog Kaptola.