Prva sjednica trećeg saziva PV

Jučer, 11.travnja, je u Gospiću održana prva sjednica novog Prezibiterskog vijeća Gospićko-senjske biskupije.

Ovo je treći saziv ovog važnog tijela koje s biskupom čita znakove vremena i donosi smjernice za duhovno dobro naroda. Nakon čitanja zapisnika prešlo se na biranje Poslovnog odbora. Za predsjednika Odbora izabaran je mons. Tomislav Rogić, a za članove mons. Mile Čančar i dr. Richard Pavlić. Mons. Tomislav Rogić odmah je preuzeo daljnje vođenje sjednice.

Biskup mons. Mile Bogović govorio je o stanju klera i tekućim pitanjima te o Crkvi Hrvatskih mučenika na Udbini. O provedbi biskupijskog pastoralnog plana do kraja pastoralne godine - u godini župske kateheze i posjeta Pape Benedikta - govorio je mons. Tomislav Šporčić. Biskup je predložio da i nova pastoralna godina bude u znaku župske kateheze. Slijedila su izvješća ekonoma vlč. Nikole Turkalja o financijskom poslovanju te vlč. Luke Blaževića o poslovanju Caritasa. Dakako, o svakoj od spomenutih tema vodila se diskusija.